Facebook Google+ Twitter

Święto hodowców gołębi w Sosnowcu

W Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu odbywa się największa impreza targowa tych ptaków.

 / Fot. Wiesław Urbańczyk / Fot. Wiesław UrbańczykTargi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie 2011 to największa w Polsce impreza dla hodowców i miłośników tych ptaków. Targi i towarzyszące im wydarzenia – 61. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, Salon Gołębi Rasowych oraz koncert regionalnego zespołu muzycznego B.A.R., można zobaczyć w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w dniach 7-9 stycznia.

W tegorocznych targach EXPOGołębie bierze udział około 200 wystawców z Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Norwegii, Czech i Słowacji. Na stoiskach wystawienniczych prezentują się wiodący hodowcy z różnych zakątków świata. W sumie eksponowanych jest ponad 5 tysięcy gołębi.

 / Fot. Wiesław Urbańczyk / Fot. Wiesław UrbańczykW tej największej w Polsce imprezie wystawienniczej dla miłośników gołębi pocztowych, obok prezentacji hodowców i sprzedawców, można również zapoznać się z ofertami producentów i dystrybutorów karmy, odżywek, leków i środków czystości, m.in. Beduco, Ovator, Travipharma, Versele Laga, Natural Granen, Ronfried. Nie brakuje także ekspozycji związanych z systemami elektronicznymi i transportowymi opracowanych specjalnie dla hodowli gołębi pocztowych oraz prezentacji przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i wyposażeniem gołębników, czy preparacją trofeów. Swoje usługi polecają także przychodnie weterynaryjne i wydawnictwa fachowe.

Równolegle z targami odbywa się 61. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych będąca okazją do prezentacji najpiękniejszych okazów. Jest ona organizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, w jej trakcie można zobaczyć dekoracje Mistrzów – Polski GMP i Lotów Narodowych, a współzawodnictwo w kategoriach standard i sport ma charakter międzyokręgowy.

 / Fot. Wiesław UrbańczykW pierwszym dniu targów wystąpi zespół muzyczny B.A.R – znany mieszkańcom regionu z biesiad śląskich. Grupa w swoich piosenkach nawiązuje do śląskiej kultury i regionalnej tradycji, a koncerty przeplatane są rodzimym humorem, czego nie zabraknie również podczas targów EXPOGołębie 2011.

Nowością tegorocznej wystawy jest także Salon Gołębi Rasowych, organizowany przez Wojewódzki Związek Gołębi Rasowych w Katowicach. W ramach salonu prezentowane są ptaki ozdobne.

Dla wystawców EXPOGołębie to najważniejsza impreza w roku, a dla zwiedzających to okazja do spotkania hodowców z Polski i zagranicy oraz obejrzenia najpiękniejszych okazów gołębi. Gości do Sosnowca przyciąga nie tylko ciekawa ekspozycja, ale także możliwość spotkań. W komfortowych warunkach hali Expo Silesia hodowcy mogą odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie spotkań, zjeść posiłek, pogwarzyć i wymienić się doświadczeniami.

Ekspozycja jest udostępniona dla zwiedzających w piątek, od godziny 13 do 18, w sobotę od godziny 7 do 18 oraz w niedzielę w godzinach 7-14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

???
  • ???
  • 08.01.2011 19:51

a polskich firm tam nie było - cudze chwalicie swego nie znacie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.