Facebook Google+ Twitter

Święto kina w Opolu

  • Piotr Z
  • Data dodania: 2008-04-09 15:24

Prawdziwa uczta dla wszystkich entuzjastów dużego ekranu. W Opolu trwa coroczny festiwal, który wyłoni najlepsze niezależne filmy nadesłane z całej Polski.

 / Fot. www.opolskielamy.plJuż po raz szósty w Opolu zorganizowany został Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 2008. W tygodniu poprzedzającym finał festiwalu, możemy zobaczyć m.in. perły polskiej kinematografii, które wyszły spod ręki (kamery) Krzysztofa Kieślowskiego. Uzupełnieniem projekcji są rozmowy, wykłady i panele dyskusyjne, na których widzowie mogą zapoznać się z kulisami powstawania filmów i poszerzyć wiedzę o wybitnym reżyserze.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Jerzy Stuhr, który w czwartek 10 kwietnia opowiadać będzie o swojej współpracy z Krzysztofem Kieślowskim w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Opolskiego. W programie imprezy również do zobaczenia filmy z cyklu: Panorama Kina Światowego. Główna część festiwalu odbędzie się 11 i 12 kwietnia, wtedy zaprezentowane zostaną filmy, które zakwalifikowały się do Konkursu Etiud Filmowych i Konkursu Filmów Amatorskich. Oba konkursy odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu, zwycięzców poznamy w sobotę wieczorem. Szczegóły dotyczące festiwalu znaleźć można na stronie:

www.opolskielamy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.