Facebook Google+ Twitter

Święto kobiet po indyjsku? Praca, praca, praca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-07 16:42

Panie zatrudnione w liniach lotniczych "Air India" obchodzić będą Dzień Kobiet ciężko pracując. Z okazji marcowego święta linie planują obsłużyć kilkanaście lotów zagranicznych oraz krajowych wyłącznie za pomocą załóg kobiecych.

W założeniu pomysłodawców akcja ma pokazać, że kobiety mogą skutecznie zastępować mężczyzn we wszystkich rodzajach
prac, a ich rola nie ogranicza się do bycia gospodynią domową. Tak więc w poniedziałek najdłuższy lot "Air Indii" na trasie z Bombaju do Nowego Jorku trwający około szesnastu godzin pilotować będą na zmianę dwie ekipy kobiece.

Oczywiście personel pokładowy będzie się składał również jedynie z pań. Wyłącznie panie będą także pilotowały samoloty na kilku trasach łączących Indie z krajami Zatoki Perskiej oraz na kilkunastu trasach krajowych. Załoga pokładowa w tych rejsach składać się będzie także wyłącznie z kobiet.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez narodowego indyjskiego przewoźnika. W latach ubiegłych z okazji Dnia Kobiet linia realizowała już tego rodzaju pomysły. W tym roku jednak skala przedsięwzięcia jest znacznie większa, aniżeli w przeszłości. Lot z Bombaju do Nowego Jorku będzie najdłuższym na świecie rejsem lotniczym obsługiwanym przez personel składający się wyłącznie z kobiet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.