Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25544 miejsce

Święto kultury chińskiej w Krakowie

11 i 12 lutego w Krakowie odbywać się będzie Festiwal Kultury Chińskiej. Usłyszymy Narodową Orkiestrę Chińskiego Radia i gongi tybetańskie, nauczymy się parzyć herbatę, sklejać lampiony oraz poznamy chińską modę i kobiety.

Tradycyjny chiński smok wykonany na Chinese Dragon Festival / Fot. Walter BaxterFestiwal odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33. Zainteresowani mogą nabyć wejściówki w Centrum Choy Lee Fut Polska przy ul. Królewskiej 51. Poprzednie edycje przyciągały od 1500 do 3000 miłośników i osób ciekawych kultury chińskiej.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. 3 lutego 2011 w kalendarzu chińskim obchodzony był nowy rok - Rok Królika. W ramach imprezy odbędą się więc także Ogólnopolskie Obchody Chińskiego Nowego Roku 2011.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 11 lutego o godz. 19 koncertem China Broadcasting Chinese Orchestra (Narodowej Orkiestry Chińskiego Radia). Orkiestra została założona w 1953 roku i jest jednym z najbardziej znanych i zasłużonych zespołów chińskich. Jej muzycy grają na tradycyjnych chińskich instrumentach. Koncertowali już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Niemczech, Czechach, Danii, Hiszpanii, Australii, Nowa Zelandii, Japonii, Korei, Serbii, Chorwacji, Rumunii oraz we Włoszech. Koncert potrwa planowo 90 minut i zakończy się o 20.30.

Występ China Broadcasting Chinese Orchestra we Włoszech z 2009 roku


Drugi dzień przyniesie znacznie więcej atrakcji. W godzinach 13-17 odbędą się warsztaty i wykłady. W hali głównej o 13 rozpoczną się 3-godzinne warsztaty dla dzieci, w ramach których przewidziano: zabawy z papierem (wycinanki, kaligrafia, origami), naukę pisania imion w języku chińskim, klejenie lampionów, czytanie chińskich bajek, taniec lwa w wersji dla dzieci, lekcje chińskiego oraz szkółkę kung-fu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesująca Muzyka, cudowny Smok _ "Multi-Kulti" żyje, Pani Kancler! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.