Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33646 miejsce

Święto Libiąża

Pod znakiem jubileuszów: 40-lecia nadania praw miejskich Libiążowi i pięciolecia utworzenia Zakładu Górniczego „Janina”, upłynęły tegoroczne obchody Dni Libiąża (20-21 czerwca).

Przygody na trasie "londyńskiego autobusu" / Fot. Paweł SalawaByło jak zawsze - czyli doskonale. Z gwiazdą ogólnopolskiego formatu - grupą Dżem i świetnymi lokalnymi zespołami, z ciekawymi konkursami rodzinnymi i dla najmłodszych, ze sportowymi akcentami, z mnóstwem atrakcji i co najważniejsze - bezpiecznie. Pierwszy dzień obchodów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Solidarności 1980 miał górniczy charakter. Świętowanie rozpoczął koncert Orkiestry Górniczej ZG Janina, która przywitała mieszkańców oraz uczestników zakończonego remisem 2:2 meczu piłkarskiego pomiędzy połączonymi reprezentacjami samorządu Libiąża i Południowego Koncernu Węglowego, a służbami mundurowymi reprezentowanymi przez Państwową Straż Pożarną.

Hojnie nagrodzono rodziny, które wzięły udział w konkursach przygotowanych przez LCK. W ich ramach odbyły się zabawy dla dzieci, konkurencje sprawnościowe jak m.in. bieg rodziców ze związanymi nogami i quiz o tematyce górniczej. Wśród dzieci najlepszymi w kategorii młodszej okazali się Adrian Marzec, Dominika Bartosik i Emilia Ładyńska, a w starszej Olga Wojsław, Martyna Latko i Patryk Waliczek. Konkursy rodzinne wygrali Palkijowie, przed Norysami i Szczurkami. W quizie górniczym najlepiej odpowiadali Wędrzykowie, przed Świstakami, Gucikami i Kowalikami. Dzieci chętnie oglądały przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny pt. „Clown Dyzio Show”. Dzięki ratownikom górniczym można było zapoznać się ze sprzętem używanym przez nich w codziennej pracy. Na muzycznej scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne „Bao”, Blank Space” i „Funky Beegos”, a sobotnią część Dni Libiąża podsumowały muzyczne przeboje serwowane uczestnikom zabawy tanecznej przez DJ Marshalla.

Niedzielę rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w intencji dalszej pomyślności naszej gminy. - Warto sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie jak wyglądał wówczas Libiąż i jak korzystnie zmienił się na przestrzeni 40 lat, sprawiając, że obecnie mamy za co dziękować - podkreślał w homilii proboszcz Stanisław Marchewka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.