Facebook Google+ Twitter

Święto Liczby Pi

14 marca przypada Święto Liczby Pi. Z tej okazji już po raz czwarty na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego od 11 do 13 marca organizowany jest festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych.

Święto Liczby Pi / Fot. Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Liczby_PiWyznaczenie dnia 14 marca świętem liczby Pi nie jest przypadkowe. Według notacji amerykańskiej data 14 marca zapisywana jest jako 3/14, a Pi to stała matematyczna, pojawiająca się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki, równa stosunkowi długości obwodu koła do długości jego średnicy, która w przybliżeniu wynosi właśnie 3,14.

By w sposób właściwy uczcić to święto, warto wybrać się w dniach 11 do 13 marca na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego i zgłębić tajniki nauk ścisłych poprzez udział w wykładach, pokazach, konkursach, związanych z takimi przedmiotami jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka.

Szczegółowy harmonogram obchodów jest dostępny na stronie internetowej Święta Liczby Pi, poprzez którą można także zgłosić swój udział w wybranych propozycjach. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc ograniczona, a korzyści z poszerzania swojej wiedzy w bardzo przystępny i przyjemny sposób mogą być ogromne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.