Facebook Google+ Twitter

Święto łódzkich harcerzy

Harcerze z Łódzkiej Chorągwi ZHP zjechali na weekend do Skierniewic, aby wspólnie spędzić czas na Święcie Chorągwi.

Harcerze podczas apelu na skierniewickim rynku. / Fot. Anna OmiecińskaPierwszy weekend września to od wielu lat ważny termin w kalendarzu harcerzy z województwa łódzkiego, gdyż w tym właśnie czasie odbywa się Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP. W tym roku impreza ma miejsce w Skierniewicach, gdzie już od piątkowego popołudnia zjeżdżają się drużyny z całej chorągwi, aby wspólnie spędzić czas na spotkaniach, warsztatach, grach czy koncertach. Wybór miasta nie był przypadkowy - była to okazja do uczczenia 90. rocznicy powstania pierwszych drużyn w tym mieście oraz uroczystego wręczenia Hufcowi Skierniewice nowego sztandaru. Impreza jest zakończeniem wakacyjnego obozowego sezonu i rozpoczyna kolejny rok aktywnej harcerskiej pracy.

Harcerze Chorągwi Łódzkiej. / Fot. Anna OmiecińskaW piątek wieczorem na uczestników czekały koncert zespołu "Dikanda", który wykonuje muzykę inspirowaną tradycyjnymi melodiami ludowymi oraz pokaz Teatru Ognia. Sobotni dzień rozpoczęto defiladą z parku na rynek oraz uroczystym apelem, w którym udział wzięło ponad 1400 harcerzy. W trakcie apelu uhonorowano osoby zasłużone dla Hufca Skierniewice oraz przekazano nowy sztandar. W uroczystościach wzięły udział władze miasta Skierniewic oraz druhna Naczelniczka ZHP, hm. Małgorzata Sinica. Dalsza część dnia upłynęła zuchom, harcerzom i wędrownikom na przeróżnych grach i zabawach w miejskim parku oraz na rynku. Można było wspiąć się na ściankę wspinaczkową, wziąć udział w różnorodnych warsztatach plastycznych lub zajęciach sportowych (niektórzy mogli podnieść swoje morale pokonując na macie trenera judo). W Praca i zabawa. / Fot. Anna Omiecińskacałym mieście w ciągu dnia można było zobaczyć przemieszczające się ekipy harcerzy. W programie wieczornym święta znalazły się koncert zespołu "Na razie" oraz ogniobranie.

Chociaż do Skierniewic zjechała tylko niewielka część wszystkich zuchów i harcerzy działających w Chorągwi Łódzkiej, zlot ten pokazał po raz kolejny, że harcerstwo jest nadal żywe i ma wiele do zaproponowania młodym ludziom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Było 1840 Harcerzy Zuchów i Instruktorów oraz Seniorów ;)
Chciałem pisać o tym święcie 7go, ale wtedy zauważyłem że już napisałaś. Komentarz wystawiam dziś-bo mi się przypomniało

Byłem tam, również, jako skierniewiczanin, harcerz i organizator ;)

Ciekawe gdzie za rok ;) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.