Facebook Google+ Twitter

Święto Mediacji – po raz pierwszy w Polsce

Czym jest mediacja i dlaczego warto z niej skorzystać? W jakich sprawach mediator może nam pomóc a kiedy lepiej poszukać pomocy innego specjalisty? Co sprawi, że ta pomoc będzie skuteczna?

Przeciętny Polak nie wie, że gdy przeżywa trudny do rozwiązania konflikt nie musi być sam. Wciąż drzemie w nim przekonanie, że skorzystanie z pomocy ekspertów to ujma, świadcząca o fakcie bycia nieudacznikiem. Dla zwykłego Kowalskiego normą jest pranie brudów we własnym domu.

Polscy mediatorzy, inicjując obchodzenie w naszym kraju Dnia Mediacji, chcą to zmienić. Wierzymy, że upowszechnienie wiedzy o mediacji, jako skutecznej metodzie rozwiązywania konfliktów sprawi, że mniej osób ze swoimi problemami i sporami trafi do sądu. Co więcej, jesteśmy przekonani, że dostarczenie nowych i adekwatnych do danych sytuacji narzędzi rozwiązywania konfliktów pozwoli rodzinom na przejęcie faktycznej kontroli nad własnym życiem i ograniczy ich zależność od instytucji pomocowych. Pozwoli na wypracowanie najlepszych rozwiązań dla konkretnych osób, znajdujących się w konkretnych sytuacjach a nie programów dla statystycznych obywateli.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych organizuje Konferencję „Bliżej rodziny… by jej skutecznie pomóc. Miejsce mediacji w systemie wsparcia rodziny w kryzysie. Konferencja, będąca elementem projektu "Nowe wyzwania -nowe rozwiązania. Mediacja rodzinna w systemach pomocy rodzinie w kryzysie" skierowana jest do specjalistów, pracujących z rodziną. Wierzymy, że poprzez nich informacje na temat mediacji dotrą do tych wszystkich, którzy z mediacji mogliby skorzystać, a o niej po prostu nie wiedzą.

Jednak na tym nie koniec - chcemy, by ten dzień był prawdziwym świętem mediacji i nie toczył się wyłącznie za konferencyjnymi drzwiami. Dlatego wydajemy gazetę okolicznościową „Mazowiecki Kurier Mediacyjny”, poświęconą mediacji rodzinnej. W czwartkowy poranek, wraz z cukierkami, będziemy ją rozdawać w centrum Warszawy. W akcji, obok wolontariuszy, wezmą udział mediatorzy- członkowie Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, dotyczące mediacji i innych pozasądowych metod rozwiązywania konfliktów.

Miejsce rozpoczęcia akcji: Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37.
Czas: 16 października 2008, od godz. 8.30 do 10.00 (lub do wyczerpania się nakładu gazety)
Osoba kontaktowa: Katarzyna Słoniewicz smr@smr.org.pl , tel. 602 58 95 35

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.