Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19595 miejsce

Święto Miłosierdzia 2016

Już jutro Kościół będzie obchodził Święto ku czci Miłosierdzia Bożego. Według objawień polskiej siostry zakonnej, św. Faustyny Kowalskiej ustanowienia tej uroczystości żądał sam Jezus Chrystus.

Pismo Święte także mówi o wielkim miłosierdziu Boga. / Fot. https://www.pexels.com; https://behappy.me/generatorŚwięto Miłosierdzia Bożego to wielkie święto w Kościele. Jest ono obchodzone w pierwszą niedzielę po Zmartwychwstaniu Pańskim. Święto Miłosierdzia Bożego poprzedza 9-dniowa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek. Uroczystość ustanowił w 2000 roku papież Jan Paweł II podczas kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej, choć już od 1938 roku zabiegano o jego wprowadzenie. Idea sięga roku 1931, kiedy to w objawieniach Jezus Chrystus przedstawił s. Faustynie swoją wolę odnośnie obrazu „Jezu ufam Tobie”, który obecnie jest znany na całym świecie. Jezus powiedział, że chce, aby ów obraz został w sposób uroczysty poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, która to ma być świętem Miłosierdzia (por. Dz.49).

Cel Święta wyjaśnił sam Pan Jezus. Zgodnie z „Dzienniczkiem” s. Faustyny Kowalskiej powiedział On, że pragnie aby święto to było ucieczką oraz schronieniem dla dusz, a w szczególności dla biednych grzeszników (por. Dz.699). Święto Miłosierdzia jest ostatnią deskę ratunku. (por. Dz.965).

Jezus zapewnił, że w tym dniu wylewa morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Jego miłosierdzia oraz że duszy, która przystąpi do spowiedzi oraz Komunii św., będzie dane zupełne odpuszczenie win oraz kar... (por. Dz. 699).

"Dzienniczek" s. Faustyny Kowalskiej można przeczytać m.in. tutaj: https://www.faustyna.pl/zmbm/dzienniczek-sw-siostry-faustyny/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.