Facebook Google+ Twitter

Święto Morza 2013 można uznać za rozpoczęte

W samo południe salut z historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” oznajmił światu, że Święto Morza 2013 właśnie rozpoczęło się. W Gdyni prezydent przekazał Neptunowi symboliczny klucz do miasta.

Salut armatni z ORP "Błyskawica" na rozpoczęcie Święta Morza. / Fot. Materiał MW RPO planowanym Święcie Morza informowałem już czytelników. Dzisiaj w południe przy Płycie Marynarza Polskiego prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka, w obecności prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej kpt. ż.w. Andrzeja Królikowskiego, prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego oraz dowódcy Marynarki Wojennej admirała floty Tomasza Mathea przekazał Neptunowi symboliczny klucz do miasta. A po chwili huk salwy armatniej z Okrętu Muzeum ORP „Błyskawica” oznajmił, że rozpoczęło się tegoroczne Święto Morza.

Tradycja obchodzenia Święta Morza w ostatnich dniach czerwca sięga okresu przedwojennego. Po wojnie centralne uroczystości odbywały się w różnych nadmorskich miastach. W tym roku postanowiono przenieść je na pierwotne miejsce – do Gdyni.

Na mieszkańców Trójmiasta i ich gości czeka wiele ciekawych wydarzeń. Jeszcze dzisiaj rozpoczną się regaty na Zatoce Gdańskiej. Czynne są „morskie” wystawy. Za tydzień finałowa parada jachtów i sił morskich RP.

szczegółowy programem Święta Morza dostępny jest tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każdy, kogo nie wiąże obowiązek szkolny, może przyjechać w końcówce czerwca nad morze na urlop. Dużo atrakcji, a i o nocleg łatwiej niż w pełni sezonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święto Morza - ciekawa impreza, tylko pozazdrościć tym co mają blisko Bałtyk. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.