Facebook Google+ Twitter

Święto muzyki w Toruniu już dziś

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 15:26

Ponad 40 punktów muzycznych, 100 muzyków, warsztaty muzyczne i przeróżne dźwięki. Już 21 czerwca Toruń zamieni się w muzyczne miasto.

21 czerwca Toruń, podobnie jak ponad trzysta innych miast na całym świecie, zostanie opanowany przez różnorodne brzmienia. Zarówno ulice Starówki, jak i toruńskich osiedli wypełnią najróżniejsi muzycy. Wszystko to za sprawą „Święta Muzyki”, które z powodzeniem organizowane jest w grodzie Kopernika od trzech lat. Pod hasłem „Róbcie muzykę!” już po raz czwarty świętować będą zarówno profesjonalni muzycy, jak i amatorzy, którzy tego dnia wraz ze słuchaczami wyznaczą muzyczne tętno miasta.

Muzyka zabrzmi na ulicach, w kawiarniach, pubach, sklepach, muzeach, domach pomocy społecznej, a nawet …. w areszcie i hospicjum! Podobnie jak w ubiegłym roku stworzonych zostanie ponad czterdzieści punktów muzycznych, praktycznie w każdej części miasta. W tym roku muzyczna fala ogarnie także Inowrocław i Grudziądz.

Święto zgodnie ze swoim oryginalnym hasłem ("Róbcie muzykę!"), zachęca muzyków do spontanicznego wyrażenia się na ulicach miast i w miejscach publicznych. Liczne darmowe koncerty i spontaniczne występy amatorów i profesjonalistów dają możliwość nieograniczonego obcowania z prawie każdym gatunkiem muzyki (muzyka klasyczna, jazz, rock, poezja śpiewana, chór, muzyka elektroniczna, etno itd..).

Pomysłodawcą
„Święta Muzyki”
(fr. Fête de la Musique | ang. World Music Day) był francuski kompozytor polskiego pochodzenia, Marcel Landowski. Narodziło się w 1982 roku we Francji.
Od tego czasu wydarzenie zyskuje coraz większą popularność, a w pierwszy dzień lata już
w ponad stu krajach muzyka na ten jeden dzień opanowuje przestrzeń publiczną.

Podobnie jak w ubiegłym roku koordynacją Święta Muzyki zajmuje się instytucja Toruń 2016. Pomaga w rzeczy zgoła najtrudniejszej – w uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń. Zajmuje się także rozmieszczeniem muzyków w przestrzeni miejskiej oraz produkcją druków promocyjnych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.