Facebook Google+ Twitter

Święto muzyki we Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 15:33

W całej Francji obchodzone jest święto muzyki. Z tego powodu metro w Paryżu będzie czynne całą noc. Prefektura informuje o dodatkowej mobilizacji dwóch i pół tysiąca policjantów.

Bedzie można usłyszeć między innymi rock, flamenco czy tango. Na placach, skwerach, w parkach czy na ulicach będzie można podziwiać amatorów grających na czym się da - od afrykańskich bębnów po skrzypce i kontrabas.

Program imprez w samym tylko Paryżu to 23-stronicowa broszurka. Na torze wyścigów konnych w Auteil, gdzie koncert organizuje drugi kanał telewizji francuskiej, spodziewanych jest 100 tysięcy uczestników.
Organizowane już po raz 27. święto muzyki, w tym roku odbywa się pod hasłem muzyki filmowej. W Rouen będą rozbrzmiewać melodie z "Gwiezdnych Wojen", w Metzu z "Listy Schindlera", a w Palais Royal będzie królować muzyka ulubionego kompozytora Federico Felliniego - Nino Roty.

Prawdziwym przebojem święta są koncerty w Pałacu Elizejskim, który po raz pierwszy gości tę imprezę. Na dziedzińcu grać będzie Gwardia Republikańska, studenci z konserwatorium popisywać się będą w utworach jazzowych, a na koniec - brazylijskie rytmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.