Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości - będzie defilada i liczne manifestacje

O godz. 11.40 w stolicy rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości: zobaczymy tradycyjną defiladę historyczną, będzie też Bieg Niepodległości i liczne manifestacje. Przed Wami krótki przewodnik po świątecznej Warszawie, pełnej obchodów i zgromadzeń.

 / Fot. Fot. Wikipedia.pl/ MaksimŚwięto Niepodległości obchodzone 11 listopada jest najważniejszym świętem narodowym w Polsce. Polacy, którzy uważają się za patriotów chcą oddać tego dnia hołd walczącym o ojczyznę i poprzez pewne uroczystości uczcić pamięć naszego kraju.

Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na tradycyjną defiladę historyczną na Trakcie Królewskim. Tuż po zakończeniu uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza, około 13.30 wyruszy przemarsz pełen umundurowanych żołnierzy, samochodów wojskowych i koni. Defilada przejdzie Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, by dotrzeć do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie na uczestników będzie czekać Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Defilada to ogromna atrakcja dla wszystkich, ale zwłaszcza dla dzieci, dla których przemarsz historycznych wojsk z lat 1920-1945 wzbudza ogromne emocje i różnorakie reakcje, jak klaskanie, czy pozdrawianie rekonstruktorów.

Muzeum Wojska Polskiego również przygotowało historyczno-edukacyjne atrakcje z okazji Święta Niepodległości. Warszawiacy będą mogli zobaczyć przedstawienie pt.: „Dotknij Niepodległości” oraz spotkać się na dziedzińcu z twórcami filmu „Bitwa warszawska 1920” – reżyserem Jerzym Hoffmanem, aktorami i operatorami. Będą tam też wyświetlane fragmenty filmu, a jego twórcy zaprezentują sprzęt historyczny użyty w produkcji.

Mieszkańcy stolicy mogą też wziąć udział w XXII Biegu Niepodległości, który rozpocznie się o godz. 12 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Ponad siedem tysięcy zawodników utworzy żywą flagę Polski i przebiegnie przez stolicę, by oddać hołd bohaterom kraju. Na starcie staną także osoby niepełnosprawne na wózkach i rolkarze. Hasło tegorocznej edycji to "Czas bohaterów".

O godz. 19.30 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, który będzie ostatnią atrakcją zaplanowaną przez Urząd Miasta na 11 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

edi
  • edi
  • 11.11.2010 09:06

Znacie Państwo zadanie z fizyki o dwóch pociągach?Jeżeli ktoś w ratuszu miał pałę z tego przedmiotu i źle obliczył prędkość manifestacji i ich trasę...jak sie zejdą w jednym miejscu lewacy z Wszechpolakami a nich wpadną homoseksualiści razem z liberałami i wszyscy zaczepią o jakąś procesję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to czeka nas ciężki fotograficzny dzień :)
Coś mi się wydaje że juz ostrze sobie dzień na Idziaka i Hoffmana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie najbardziej ciekawi Bieg Niepodległościowy. Chyba się wybiorę obejrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.