Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości. Komorowski: Nauczmy się praktykować wolność

Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się centralne obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Na miejscu jest prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, prezydent Litwy oraz goście honorowi.

Sonda

W rocznicę odzyskania niepodległości...

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczBronisław Komorowski przywitał się z żołnierzami okrzykiem: "Czołem żołnierze". Następnie prezydent oddał honory szandarom kombatanckim oraz przywitał się z premierem, marszałkami Sejmu i Senatu, prezydentem Litwy Dalią Grybauskaite.

O godz. 12.20 odbył się salut narodowy - pluton narodowy ze składu reprezentacyjnego Wojska Polskiego wykonał 21 salw, zarezerwowanych na najważniejsze uroczystości państwowe.

Po salucie odbyła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie głos zabrał Zwierzchnik Sił Zbrojnych, prezydent Bronisław Komorowski.

 / Fot. PAP- Jak co roku, spotykamy się tutaj, na placu Piłsudskiego, aby wspólnie złożyć hołd wszystkim Polakom, którzy niepodległości służyli z najwyższym oddaniem - powiedział prezydent. Dodał, że od dwudziestu lat żyjemy w kraju, o którym tylko marzyli "wielcy architekci roku 1918".

Zobacz, jak wyglądały obchody rocznicy odzyskania niepodległości w 2010 roku

Bronisław Komorowski powtórzył słowa z ubiegłego roku: stwierdził, że tylko zgoda buduje i że najlepszym potwierdzeniem tego hasła byli Józef Piłsudski i Roman Dmowski, dwaj adwersarze, którzy potrafili podać sobie rękę.

- Liderzy opozycji potrafili przyjąć wspólną strategię. Dzięki temu udało nam się osiągnąć demokratyczne cele: wstąpiliśmy do NATO, później do Unii Europejskiej. Jesteśmy w lepszej sytuacji niż nasi przodkowie: nasz kraj jest mocno zakorzeniony w Europie, granice są bezpieczne, możemy liczyć na wypróbowanych przyjaciół - mówił prezydent.

Bronisław Komorowski zaapelował do przywódców państwa, aby w tych trudnych czasach byli podporą dla Polaków. - Apeluję o zrozumienie wyjątkowości czasu, który idzie. Apeluję o cnotę mądrości, porozumienia i zgody - wołał prezydent. Zastrzegł przy tym, że nie chodzi o wypracowanie sztucznej jedności, ale o wspólność działania. - Nie celebrujmy wolności, nauczmy się ją praktykować.

- Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę. Uczmy się doceniać to, co robimy razem dla naszego kraju. Bądźmy dumni z naszej Polski. Kochajmy Polskę nie tylko z obrazów i poematów, ale także realną i konkretną. Naszą - zakończył Komorowski.

Prezydent Litwy złożyła narodowi polskiemu życzenia oraz przypomniała sylwetkę Czesława Miłosza. - Ten talent pokazał naszym narodom możliwość kulturowej i historycznej koegzystencji - mówiła
Dalia Grybauskaite.

Na placu Piłsudskiego zgromadzili się warszawiacy. Wieczorem, z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, tłumy zgromadzą się na Starówce. Pałac Prezydencki i Kancelarię Prezydenta rozświetlą specjalne, biało-czerwone iluminacje.





Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

fsdvs
  • fsdvs
  • 16.11.2011 01:32

tego nie zobaczysz w telewizji...
oto prawdziwa historia święta 11.11.11

http://www.youtube.com/watch?v=pKC2yQODZU8&

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 12.11.2011 21:32

lepszy "rezim" tuskowy niż inkwizycja PISu lud oświecony przez PO i raz nauczony już nie da sie oszołomić i zapędzić w jarzmo jasnie pana hofmana i tym podobnych

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław z Gdańska
  • Stanisław z Gdańska
  • 12.11.2011 16:23

Miejsce dla takiego osobnika -f Dzisiaj 09:40- jest jedno .Dół , on w nim , a na nim warstwa g*ó*w*na, może byc wapna .Twoje miejsce jest wśó ścierwa , wracaj skąd wylazłęś .

Pani Wanda Kosińska napisała to co wielu przeżywa i się z nią utożsamia .

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 12.11.2011 09:40

@Wanda K.-miejsce takich osób jak pani jest zawsze jedno,to doły społeczne lub stanowisko w UB.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wanda Kosińska
  • Wanda Kosińska
  • 11.11.2011 16:15

Wielu z nas tylko i wyłącznie z tego powodu, że w Polsce był socjalizm mogło się wykształcić , polepszyć swój i rodziny los !Był to ustrój wymarzony i wywalczony, okupiony krwią córek i synów tego narodu .Nie tylko ci co mają " NIEBIESKĄ KREW " są ludźmi !!!!Bardzo często to byli , i są dalej zdrajcami i darmozjadami-wystarczy poczytać historię a dowodów jest nieskończenie wiele !Można narzekać na POPRZEDNI USTRÓJ ALE KAŻDY UCZIWY CZŁOWIEK PRACOWAŁ , KSZTAŁCIŁ SIĘ I ŻYŁ ZA SWOJE WYPRACOWANE PIENIĄDZE .Doskonale (w obecnej też Polsce ale już nie dla wszystkich swych córek i synów) widzimy , że Rzeczpospolita jest znowu dla nas bardzo wielu jej dzieci , MACOCHĄ , WYRODNĄ MATKĄ !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
3,Polak w III RP
  • 3,Polak w III RP
  • 11.11.2011 16:09

Te i inne wypowiedzi potwierdzają , że słuszna jest ocena , która notorycznie kasują a napisana przez internautę Dumny Polak w temacie : Józef Piłsudski - polityk, żołnierz, dyktator.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pawel9370 Dzisiaj 15:56 (11 listopad 2011r)
DZIEKUJEMY ZA REZIM W POLSCE -PRZY RZADACH TUSKA I RESZTY -NIE MA WOLNOSCI W POLSCE -

baska kuniok Dzisiaj 15:52 (11 listopad 2011 rok)
jaka niepodleglosc komorowski -SWIETUJ SAM ZE SWOIMI REZIMOWCAMI -Z REZIMU SOWIECKIEGO -DO REZIMU TUSKOWEGO -


Emeryt 728,-PLN Dzisiaj 14:26 (11 listopad 2011 rok)
To ten rząd Platformy Obywatelskiej i prezydenta poróżnił Polaków ,przez niesprawiedliwe dzielenie majątkiem.Przez Tuska młodzi zmuszeni zostali do wyjazdu z kraju aby choć trochę godziwie żyć,Rząd i elity bogacze czerpią garściami z przywilejów i dobrobytu/rodzą się nam milionerzy jakim sposobem zdobywająte fortuny?/Urząd prezydenta droższy w utrzymaniu niż Królowej Elżbiety ,to są kpiny.Mierni ministrowie awansują na lepsze stołki .W dobie kryzysu tylko biedota musi zaciskać pasa oni się nagradzają,Wstyd co wy robicie większej części społeczeństwa. Ponad 51% nie poszło na wybory jak myślicie dlaczego? trochę pokory Panie Tusk. Jak tu świętować jak nie ma za co recept wykupić i wielu innych potrzebnych rzeczy .Jak żyć?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dumny Polak Dzisiaj 15:44,Dumny Polak Dzisiaj 11:55 ,Dumny Polak Dzisiaj 11:15 ,Dumny Polak Dzisiaj 11:11,Dumny Polak Dzisiaj 10:50 , Dumny Polak Dzisiaj 10:16 , Dumny Polak Dzisiaj 09:03

Dumny Polak

TAKA JEST MOJA OCENA I SĄ DOWODY NA OBECNE TRAKTOWANIE III RZERCZPOSPOLITEJ POLSKI przez PiS pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego .
Prezydent w Rzeczpospolitej Polskiej, niestety , Lech Kaczyński wszystko robił by Polskę wpędzić w zawieruchę .Wszystko robił by z sąsiadami ( naszymi odwiecznymi ale tylko w przeszłości ,wrogami ), mieć jak najgorsze stosunki gospodarcze i polityczne .Zrobił to Lech Kaczyński skutecznie !
W partii opozycyjnej (PiS, pod przewodnictwem jego brata Jarosława Kaczyńskiego) będącym matecznikiem również dla Lecha Kaczyńskiego , wrzało !!!!
Obu braciom (Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim ) marzyło się mieć władzę absolutną w Polsce .NA DRODZE ICH OPENTAŃCZYM ZAMIAROM STAŁ NARÓD POLSKI , KTÓRY ZDECYDOWANĄ WIĘKSZĄŚCIĄ ICH ODRZUCIŁ OD REALNEJ WŁADZY w Rzeczpospolitej A DAŁ MANDAT NA RZĄDZENIE Platformie Obywatelskiej (premierowi - Donaldowi Tusk , marszałkom: sejmu - Bronisławowi Komorowskiemu oraz senatu - Bogdanowi Borusewiczowi )
TAKI STAN RZECZY MOCNO KOMPLIKOWAŁ OBU BRACIOM (Lechowi i Jarosławowi Kaczyński ) W PRZEJĘCIU WŁADZY W POLSCE !!!!!!
<<<<Wobec takiego stanu rzeczy postanowili dojść DO WŁADZY POPRZEZ PUCZ , OBALENIE ZBROJNE LEGALNYCH WŁADZ W POLSCE !!!!!!!! >>>>>>>>>>>

POCZĄTKIEM DO TEGO MIAŁO BYĆ : ZEBRANIE WSZYSTKICH NAJWYŻSZYCH DOWÓDCÓW SIŁ ZBROJNYCH POD DOWÓDZCTWEM ZWIERZCHNIKA TYCHŻE SIŁ PREZYDENTA RP , Lecha Kaczyńskiego W JEDNYM , ODOSOBNONYM MIEJSCU - BYŁ NIM POKŁAD SAMOLOTU TU -154 M ).
---Opaczność Boża i duchy polskich bohaterów , którzy przelali krew za naszą wolną suwerenną Polskę nas uchroniła przed tym nikczemnym czynem !!!Samolot się rozbił by uniemożliwić ten pucz , ten zalążek ZAMACHU STANU !!!!!! ----
P.S .To powtórnie, znowu, umieszczam gdyż tą opinie , ocenę notorycznie usuwa się z tego portalu W-24 . Czego się boicie zwolennicy IV Rzeczpospolitej i PiSu ???Boicie się prawdy o was i o PiS!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lubuszanin
  • Lubuszanin
  • 11.11.2011 16:06

Szanowani i wolni ludzie,nie prześladowani,przez służby,których nie da już się zliczyć,i nie muszą walczyć o miejsce przy śmietnikach.A to co mamy obecnie jest totalitarnym reżimem,kombinującym jak zatruć życie tym najsłabszym,chorym kalekom rencistom ,emerytom ,bezdomnym bezrobotnym i ludziom pracy najemnej,to jest twoja wolność P.Komorowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pawel9370
  • pawel9370
  • 11.11.2011 15:56

DZIEKUJEMY ZA REZIM W POLSCE -PRZY RZADACH TUSKA I RESZTY -NIE MA WOLNOSCI W POLSCE -

Komentarz został ukrytyrozwiń
baska  kuniok
  • baska kuniok
  • 11.11.2011 15:52

jaka niepodleglosc komorowski -SWIETUJ SAM ZE SWOIMI REZIMOWCAMI -Z REZIMU SOWIECKIEGO -DO REZIMU TUSKOWEGO -

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emeryt 728,-PLN
  • Emeryt 728,-PLN
  • 11.11.2011 14:26

To ten rząd Platformy Obywatelskiej i prezydenta poróżnił Polaków ,przez niesprawiedliwe dzielenie majątkiem.Przez Tuska młodzi zmuszeni zostali do wyjazdu z kraju aby choć trochę godziwie żyć,Rząd i elity bogacze czerpią garściami z przywilejów i dobrobytu/rodzą się nam milionerzy jakim sposobem zdobywająte fortuny?/Urząd prezydenta droższy w utrzymaniu niż Królowej Elżbiety ,to są kpiny.Mierni ministrowie awansują na lepsze stołki .W dobie kryzysu tylko biedota musi zaciskać pasa oni się nagradzają,Wstyd co wy robicie większej części społeczeństwa. Ponad 51% nie poszło na wybory jak myślicie dlaczego? trochę pokory Panie Tusk. Jak tu świętować jak nie ma za co recept wykupić i wielu innych potrzebnych rzeczy .Jak żyć?