Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości. Obchody rocznicowe na Śląsku

Pokaz sztucznych ogni, nocne zwiedzanie gmachu Urzędu Wojewódzkiego - to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowały władze województwa śląskiego z okazji święta 11 listopada.

Obchody rocznicowe rozpoczną się już od wczesnych godzin porannych, kiedy przedstawiciele władz samorządowych złożą kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Katowicach. W późniejszych godzinach w katedrze Chrystusa Króla także w Katowicach, odbędą się koncerty orkiestry dętej „KWK Staszic’’ oraz chór uczniów X LO im. Ignacego Jana Paderewskiego. Następnie zostanie odprawiona msza pod przewodnictwem arcybiskupa Damiana Zimonia.

Prawdziwe atrakcje rozpoczną się wieczorem. O godzinie 19, na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Trzech Stawów w Katowicach, zaplanowano pokaz sztucznych ogni. Tuż po nim chętni będą mogli się udać na nocne zwiedzanie gmachu Sejmu Śląskiego, gdzie, w towarzystwie przewodników, będzie można zobaczyć historyczne sale budynku. Gmach Sejmu Śląskiego będzie można zwiedzać w godzinach od 20 do 2.

iframe width="600" height="260"]http://www.facebook.com/plugins/recommendations.php?site=wiadomosci24.pl&width=600&height=260&max_age:1&header=true&colorscheme=light&font&border_color" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:600px; height:260px;" allowTransparency="true"[/iframe]

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 15.11.2011 11:28

W Katowicach pełna kultura, nie to co w stolicy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.