Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości: Tusk pobił życiowy rekord w Biegu Niepodległości

11 listopada świętujemy 95. rocznicę odzyskania niepodległości. W Warszawie odbędą się 2 marsze, 11 demonstracji oraz XXV Bieg Niepodległości, w którym weźmie udział sam premier Donald Tusk. PiS rozpoczął obchody już w niedzielę wieczorem, łącząc je z kolejną miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiW 95. rocznicę odzyskania niepodległości Warszawa będzie sparaliżowana. 2 marsze, 11 manifestacji, Bieg Niepodległości, a to wszystko przy rozpoczynającym się właśnie szczycie klimatycznym ONZ COP 19 - w stolicy może być dziś gorąco. Jak będą wyglądały obchody?

O godz. 9 w Archikatedrze św. Jana rozpoczęły się uroczystości państwowe z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego. W południe, tradycyjnie, na placu Piłsudskiego odbędzie się defilada historyczna, apel pamięci oraz odprawa warty. Godzinę później, bo już o 13.15, z placu wyruszy marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej".

O symbolicznej godzinie, 11.11, 12 tysięcy osób wystartowało w Biegu Niepodległości. Wśród nich sam Donald Tusk. "35 lat temu ganialiśmy się z milicją, bo święto było zakazane. W wolnej Polsce lepiej pobiec w Biegu Niepodległości, niż udawać bojownika" - napisał premier na Twitterze.

Od godz. 16 rozpocznie się drugi marsz, którego organizatorem jest ONR. W Marszu Niepodległości ma wziąć udział 50 tysięcy osób. ONR nie prosiło o ochronę policji.

Spokojnie powinno być dziś w okolicy Stadionu Narodowego, gdzie od rana będzie trwał szczyt klimatyczny. O ochronie klimatu będą rozmawiać przedstawiciele 200 krajów - informuje dziennik.pl. Na czas trwania szczytu, teren wokół Stadionu Narodowego jest po jurysdykcją ONZ.

Obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w Warszawie już wczoraj. PiS połączył je z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. To właśnie dlatego prezes PiS dwa razy przemawiał - pod Pałacem Prezydenckim oraz na placu Piłsudskiego. Jarosław Kaczyński mówił, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i że obecnie nasza tradycja jest atakowana przez potężny front, który podmywa podstawy polskości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Az się prosi cytat ze słów Jezusa Chrystusa idź się obmyć ,(w sadzawce Syloe - posłany) , albo pozwól aby sam Pan Jezus - jak jesteś wierzącym Polakiem a jesteś , ? obmył ci oczy abyś przejrzał , czyja to niepodległość , kto świętuje co i jak . {W świecie szerokim którego okiem nie zmierzysz nawet sokolim , wstań unieś głowę i wsłuchaj się w pieśni .} Patriotyzm , Polski naród . ? Spójrz gdzie jesteś gdzie są Polacy rozrzuceni po całej Europie i świecie , ktoś to nazwał niepodległość , radość = uśmiech , może ktoś się śmieje ale z nas Polaków jak zawsze skłóconych , porozbijanych i po rozrzucanych po całym świecie. Oto co Polak potrafi , gdzie ta wolna , niepodległa Polska właśnie , czuje się w niej niewolnikiem . Ale w Panu Jezusie Chrystusie jestem wolnym człowiekiem , Pan mój i Bóg mój. Amen.! . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu : link
Parę fotek z rowerowego dopingu :).
Tak się emocjonowałem i dopingowałem, że straciłem prawie głos.
Niestety kontuzja wykluczyła mnie w celebrowaniu tego patriotyczno -biegowego święta w stroju biegacza. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

To święto powinno być bardzo radosne, dalekie od polskiego ponuractwa i czarnowidztwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden bełkocze coś o Smoleńsku, drugi dzieli radość z biegaczami.
To Polska właśnie ;0)
Bieg trwa, najlepsi już na mecie, byłem, widziałem, radość ludzi i patriotyczne akcenty. Zero polityki, no może poza Marszałkiem Piłsudskim w swoim samochodzie, pozdrawiając biegaczy :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jarosław Kaczyński mówił, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i że obecnie nasza tradycja jest atakowana przez potężny front, który podmywa podstawy polskości."
To może Giertych miał rację, kiedy mówił po podpisaniu traktatu lizbońskiego:
"Nowy traktat UE to utrata suwerenności na wiele lat."
"Jeśli nowy traktat UE zostanie przyjęty, Polska stanie się prowincją brukselską. Kiedyś wybierano Moskwę, dziś prezydent wybrał Brukselę."
"Panie prezydencie, gdzie jest preambuła odnosząca do chrześcijaństwa Boga? Niby katolicki prezydent, a nie chciał bronić zapisów o Bogu."

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Wyborcza, zgodnie ze swoimi standardami, świętuje rozbiory Polski... a nie, wróć... świętuje postęp i modernizację...
http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14921443,Rozbiory_oznaczaly_dla_Polski_postep_i_modernizacje.html#MT

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jakoś dziwnie się chyba stało, że PiS połączył Święto Niepodległości z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Trudno to połączyć.
Czyżby odzyskanie niepodległości było dla J.Kaczyńskiego równoznaczne z katastrofą, lub też miesięcznica katastrofy jest równoznaczna z radosnym świętem ?

hmmmm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.