Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6319 miejsce

Święto Niepodległości. Tym razem będzie spokojne i radosne?

Prezydent Bronisław Komorowski liczył na to, że tym razem Święto Niepodległości będzie spokojne i radosne. Czy 11 listopada jest możliwe porozumienie ponad podziałami?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPrezydentowi chodzi o to, aby wreszcie w marszu "Razem dla Niepodległej" - bez animozji, podziałów i wzajemnych uprzedzeń, a nierzadko wrogości, móc demonstrować swoją miłość do Ojczyzny i radość ze wspólnego świętowania. Wszystkie siły społeczno-polityczne, które zarejestrowały w stołecznym ratuszu 12 różnych odmian świętowania dzisiejszego dnia, pochodów i marszów, manifestacji i wieców, demonstracji i personifikacji - gwarantowały spokój, porządek, ład i szacunek dla innych grup uczestniczących w obchodach narodowego święta.

Premier Donald Tusk, będąc w sobotę w Przemyślu (woj. podkarpackie) na nowo otwartej obwodnicy miasta, wyraził przekonanie, że teraz wszyscy będziemy lepiej rozumieć, że nowe i nowoczesne znaki polskiej niepodległości, to drogi i mosty, które powstają, czasami z kłopotami, ale jednak powstają w całej Polsce.

Premier dodał na briefingu zorganizowanym obok mostu przez San, który jest częścią obwodnicy przemyskiej, że dla polskiej niepodległości i dla dobrobytu Polaków, ważniejsze są dzisiaj drogi i mosty niż zasieki, barykady i okopy. Bo mosty powinny łączyć i łączą serca Polaków.

Najwyższy czas, aby w rocznicę niepodległości i przy tak miłych okazjach, jakimi są otwarcia mostów, dróg i obwodnic, powiedzieć sobie, że te mosty, które powstają naszym wysiłkiem i przy europejskiej pomocy, powinny być także mostami pomiędzy naszymi sercami - podkreślił premier Tusk, o czym donosi niepodleglosci.

Raczej trudno będzie w Święto Niepodległości oglądać przykłady złączonych serc wokół tej pięknej rocznicy. Trudno będzie również z zapowiadanym porządkiem, ładem i spokojem, a nade wszystko, z uczestnictwem we wspólnym i radosnym marszu świątecznym, ulicami Warszawy razem z prezydentem. Janusz Palikot z grupą swoich ludzi, pokazał w sobotę w stolicy, że odcina się od paradowania w niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Komorowski, człowiek który nagle odkrył w sobie patriotyzm, podobnie Tusk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To większości w tym kraju żyje się dobrze. Mniejszość za to narzeka jakby to jej było źle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętacie smerfów? Był tam też taki tam, co ciągle narzekał :-)) Oj, sporo takich Maruderów w tym kraju. Nijak nie dogodzisz. Jeżeli w tym kraju będzie mi tak źle, to z niego wyjadę, by nie płacić tu podatków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że niektórzy nie umieją się cieszyć tylko od razu mają okazję do narzekania na jednych i gloryfikowania innych. W dodatku "po polskiemu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

roman koźmiński w tym twoim odkrywczym komentarzu napisałeś tak:Mamy Białoruś w najlepszym wydaniu .
Wobec tego podeprzyj to konkretnymi dowodami!!
Napisz co mamy wspólnego z Białorusią .
PODPOWIADAM .
Granice pewno.Język bardzo podobny do polskiego.
TERAZ TY PISZ WIARYGODNIE I PODEPRZYJ TO KONKRETNYMI PRZYKŁADAMI .Czekam cierpliwie na twe twórcze napisanie o tym wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie Rząd PO-PSL musi ukrócić te hucpy w wykonaniu :PiS, Radiomaryjnych fanatyków religijnych , fanatyków Gazety Polskiej .Wreszcie niech hierarchowie Kościoła Katolickiego zabiorą głos merytoryczny.Niech wreszcie powiedzą ,że to nie jest po katolicku, że to są wrogowie Polski.
Chyba że hierarchowie z Kościoła Katolickiego z ukrycia to firmują i dalej im jest to na rękę tj. psucie demokracji w Rzeczpospolitej Polskiej.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ,że należy to wreszcie ukrócić.Niestety ten rząd PO-PSL jest tak nieudolny ,ze nawet z tym się nie upora.Może jest szantażowany, a przecież ma, być może, dużo za uszami,różnych finansowych i gospodarczych przekrętów.Może ma się czego bać i trwa dla samego trwania i by dalej nas Polskę zadłużać a samemu się obławiać . .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś powinien w końcu zrobić coś konkretnego,na rzecz pogodzenia Polaków-kto?-jeśli nie prezydent i kiedy jak nie 11 Listopada?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak inicjatywa prezydenta,jest zdaje się trafna.-Jak dotąd nie dało mi się słyszeć o poważniejszych incydentach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.