Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości w gminie Zabierzów

Choć główne obchody święta niepodległości będą miały miejsce w Warszawie, społeczności lokalne dbają o to, by pamięć o minionych czasach nie zgasła. Mieszkańcy Gminy Zabierzów będą mogli wziąć udział w uroczystościach w ich gminie.

11 listopada będziemy obchodzić święto odzyskania niepodległości. Przypomina ono rocznicę odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach przebywania pod panowaniem zaborców.

Ustawowo dzień ten jest wolny od pracy. W gminie Zabierzów k. Krakowa, uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości, odbywać się będą między 9 a 14 listopada.

9 listopada w miejscowości Nielepice, w szkole podstawowej o godz.16 odbędzie się wieczornica z okazji Święta Niepodległości.

10 listopada centrum wydarzeń będzie w Zabierzowie gdzie o godz. 12 delegacja władz gminnych i organizacji kombatanckich złoży kwiaty pod pomnikiem partyzantów AK przy ul. Poganów, następnie o 12.30 kwiaty zostaną złożone na mogile żołnierzy AK na cmentarzu parafialnym w Zabierzowie. Na koniec o godz. 13 odbędzie się uroczysty apel z udziałem władz gminnych, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej, drużyny sztandarowej ZHP (szczep Kolumbowie) pod pomnikiem „Chwała Polskich Skrzydeł”.

11 listopada rozpocznie się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele w Rudawie, po czym nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Pacyfikacji Radwanowic i pomnikiem Żołnierzy Września 1939 r. O 12 rozpocznie się VI Balicki Bieg Niepodległościowy dla dzieci i młodzieży, po zakończeniu którego będzie miała miejsce uroczysta akademia w szkole podstawowej w Balicach.

O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie, a o 18.15 będziemy mogli uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i żołnierskich w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów ul. Szkolna 2

Na zakończenie obchodów 14 listopada w Bolechowicach o 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny po czym nastąpi przejście z Gminną Orkiestrą Dętą pod pomnik niepodległości, złożenie kwiatów przez delegacje władz gminnych oraz uroczysta akademia w szkole podstawowej w Bolechowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.