Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości w Goleniowie

Święto to obchodzimy w różny sposób. Odsłaniamy pomniki, organizujemy wieczornice, wieszamy biało-czerwone flagi. Coraz bardziej utożsamiając się z tym Dniem , chcemy go godnie uczcić. W Goleniowie obchodzimy to Święto na sportowo.

Kolejny start / Fot. Bartosz Wieczorek11 listopada w dzień odzyskania niepodległości odbywają się biegi uliczne, pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. W tym roku, XX jubileuszowa "Mila" odbyła się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.To prawdziwe sportowo-biegowe święto, zainicjowane 20 lat temu przez maratończyka, Janusza Zająca. Obelisk Biegacza / Fot. M. Wieczorek

Od lat tradycją jest zapraszanie do Goleniowa wybitnych sportowców. Wielokrotnie gościliśmy Roberta Korzeniowskiego, Otylię Jędrzejczak , Irenę Szewińską, Konrada Wasilewskiego i wielu innych. Odwiedzili nas też znani komentatorzy sportowi Darek Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz.
Tegoroczną uroczystość poprzedziło odsłonięcie na stadionie miejskim Goleniowskiego Młodzieżowego
Domu Sportu, Obelisku Biegacza, upamiętniającego XX rocznicę Goleniowskiej Mili Niepodległości.

To najmłodsi biegacze, pokonują dystans 300m . z rodzicami / Fot. B. wieczorekNa głównej ulicy miasta wmurowano tabliczki upamiętniające szczególnych gości jak i wieloletnich organizatorów goleniowskich biegów ulicznych. W tym roku naszymi gośćmi byli: Monika Pyrek, Konrad Wasilewski, Marcin Lewandowski, wielu polskich i zagranicznych biegaczy. Zjechali do Goleniowa zawodnicy i amatorzy biegania z różnych stron Polski i zagranicy.To nie duch , to biegnący zawodnik z Kenii, który zresztą zajął III miejsce. / Fot. M. Wieczorek

Mila Niepodległości na stałe wpisała się w krajobraz sportowo- kulturalny miasta. Cieszymy się z kilkutysięcznej rzeszy młodych biegaczy, od przedszkola do szkół średnich i biegaczy dorosłych w Mili Open i biegu na 10 km, Odwiedziła nas TVN24 / Fot. M. Wieczoreksponsorowanego przez firmę ASTRON. Średnio każdego roku w biegach uczestniczy ponad 2 tys. biegaczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.