Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości w Sopocie. Spotkają się harcerze

W Sopocie z okazji Święta Niepodległości obok tradycyjnego składania wieńców i Mszy św. za ojczyznę, odbędzie się międzypokoleniowe spotkanie Braci Harcerskiej.

Msza za Ojczyznę w sopockim kościele garnizonowym / Fot. Darek SzczecinaUczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im Armii Krajowej w Sopocie zawsze czynnie biorą udział w patriotycznych uroczystościach.

Nie tylko apele i składanie kwiatów pod pomnikami ale i spotkania z kombatantami, wieczornice, spektakle wpisały się w plany tych szkół. W tym roku szkoły te we współpracy z Komendą Hufca ZHP im. Marynarki Wojennej w Sopocie organizują spotkanie międzypokoleniowe Braci Harcerskiej.

Imprezę zaplanowano na piątek, 9 listopada, w auli ZS 1 o godzinie 13:00. Obok uczniów wezmą w niej udział przedstawiciele wszystkich harcerskich pokoleń i organizacji. Honorowymi gośćmi będą: arcybiskup Tadeusz Gocłowski, pomorski kurator oświaty Elżbieta Wasilenko i prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Będzie to spotkanie pokoleniowe braci harcerskiej, ludzi którzy w życiu przyjęli za swoje zasady etosu harcerskiego i umieli dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Przedsięwzięcie zostanie utrzymane w konwencji harcerskiej gawędy przy ognisku a więc rzecz o polskich harcerzach wtopionych w kontekst historyczno-narodowy – powiedziała mgr Maria Starostka, dyrektor sopockiego ZS nr 1, główny organizator. Uroczystość rozpocznie się złożeniem kwiatów oraz zaciągnięciem warty harcerskiej przed tablicą poświęconą Zbigniewowi Herbertowi, poecie i żołnierzowi a także przed dębami katyńskimi, które ocalają pamięć polskich bohaterów.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.