Facebook Google+ Twitter

Święto Niepodległości. W Szczyrku zasadzono 500 białych krokusów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-11-11 14:26

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Ten dzień wierni z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku uczcili zasadzeniem w Ogrodzie Reformacji 500 białych krokusów.

Święto Niepodległości uczczono poprzez zasadzenie 500 białych krokusów. / Fot. ks. jan Byrt W roku ubiegłym ten dzień uczczono poprzez zasadzenie 500 biało-czerwonych tulipanów, otrzymanych od partnerskiego miasta Zetel. Dzisiaj zasadzono krokusy.

Dlaczego akurat takie kwiaty?

Krokus, to kwiat, który po ostrej zimie jako jeden z pierwszych zaczyna kwitnąć i daje ogromną nadzieję, że ten czas, który nadejdzie, będzie wspaniały. Tak samo Kościół musi zwiastować przy takich świętach jak Święto Niepodległości - Zmartwychwstanie. Krokusy / Fot. ks. jan Byrt

- To jest obowiązek Kościoła! I zwiastujemy to bez słowa - tak symbolicznie. I sadzimy białe kwiaty do ziemi 11 listopada i zasypujemy w nadziei, że na wiosnę będzie w naszym sercu wielka radość - powiedział Wiadomościom24 ks. Jan Byrt.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dzisiaj o 23.35 i jutro - 22 listopada o godz. 14.00 - na religia.tv można zobaczyć film dokumentalny pt. "Pastor ze Szczyrku" . Zapraszam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2011 15:08

Zawsze wierzyłem w siłę polskiej prowincji i związanym z nią spokojem oraz harmonią ducha. To nie to, co działo się w Warszawie. Jestem całym sercem za taką właśnie formą manifestacji patriotyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
8354
  • 8354
  • 12.11.2011 12:37

Trochę przykre, że ten ostatni fragment był wybiórczo cytowany przez zbrodniarzy hitlerowskich jako ich usprawiedliwienie i duchowe pocieszenie... Bo nawet oni mieli sumienie. Ale krokusy to dobry pomysł. Na pewno lepszy , niż wczorajsza zadyma w Stolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odnośnie tekstu z Izajasza, którzy porównuje czystość człowieka oczyszczonego przez Boga do bieli śniegu albo wełny, to myślę, że gdyby Izajasz żył w naszym klimacie, to porównaniem do krokusa by nie wzgardził.

Kiedy ten fragment Biblii jest tłumaczony na języki narodów, gdzie nie znają śniegu, używa się porównania do najbielszej rzeczy jaką znają. Na Papui jest to pewien gatunek papugi. Tak więc fragment ten potem brzmi: Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, staną się bielsze od piór papugi ...
www.bsm.org.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ks. Byrt jest nie do zdarcia; oby te krokusy pięknie wyrosły na wiosnę i niech przypominają, że choćby nasze grzechy były jak szkarłat, Bóg może nas z nich oczyścić, abyśmy byli bielsi nad śnieg.

Izajasz 1:(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić! (17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową! (18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.