Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28950 miejsce

Święto niepodległości we Francji

Obchodzone jest co roku 14 lipca od 1789 r. Tego dnia każde miasto we Francji prezentuje różne atrakcje dla mieszkańców oraz turystów.

Orkiestra / Fot. Kamil ĆwiklińskiPrzygoda z tym świętem rozpoczęła się już w samolocie. Na pokładzie zostały zaserwowane bajaderki z francuską flagą. Potem w drodze do celu - miasteczka Fourmies - mijaliśmy porozwieszane flagi oraz bukiety z kwiatów. Ale największym zaskoczeniem była piękna parada w tak niewielkiej miejscowości.

Tancerki w stylu Rio / Fot. Kamil ĆwiklińskiPrzechodziły tancerki, przebierańcy w nietypowych strojach, tancerki w stylu Rio oraz orkiestra, a pomiędzy nimi jechał mały samochodzik z dwoma żandarmami i zakonnicą, którzy z armatki wystrzeliwali na widzów konfetti. Parada przeszła uliczkami miasta i zakończyła się w rozstawionym już wcześniej lunaparku, gdzie rozrywkę miały nie tylko dzieci ale i dorośli - mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach, jak np. strzelanie do celów.

Przebierańce / Fot. Kamil Ćwikliński Nagrody też czekały wspaniałe, od najróżniejszej elektroniki (zegarki), komórki, telewizory aż do motorów czy quadów, a dla dzieci zabawki.

Wyrzutnia konfetti / Fot. Kamil ĆwiklińskiKażdej nocy w parku zbierają się rodziny, by jeszcze popatrzeć na piękne pokazy fajerwerków i posłuchać muzyki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.