Facebook Google+ Twitter

Święto Odrodzenia Kina z okazji I urodzin KINA KC

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-11 14:37

Z okazji pierwszych urodzin Kino KC przygotowało dla Ciebie wyjątkowy weekend. Zobacz debiuty filmowe.

 / Fot. materialy prasoweZ przymrużeniem oka odnosimy się do powołanego przez PZPR święta ludowego - bawiąc się nazwą (w odniesieniu do miejsca, w którym działa kino) i tworząc nową. – Święto Odrodzenia Kina! Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy weekend filmowy: 21/22 lipca świętujemy w KINIE KC!!! Przedstawiamy program obchodów:

- prapremierowy pokaz niemego filmu: Cwaniak/ Шкурник (1929), reż. Nikolai Shpikovsky z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka- młodego kompozytora i instrumentalisty. Tytuł ten w rodzimym kraju zdjęto z ekranu zaraz po premierze ze względów politycznych. To PIERWSZY POKAZ W POLSCE tego filmu.

- przegląd wybranych debiutów w wymyślonych przez nas kategoriach, czyli przegląd PORA NA DEBIUTY ( m.in. „Zabiłem moją matkę” reż. X.Dolan, „Powrót” reż. A. Zwiagnicew, „ Nóż w wodzie” reż. R. Polański)

Kino KC powstało 22 lipca 2011 r i zdobyło przychylność warszawskiej widowni. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć, obchodzone co roku, święto filmowe. Ponieważ Kino KC jest „świeżym” miejscem na mapie filmowej stolicy (nigdy wcześniej, przed powstaniem, nie działało tu kino dla szerokiej publiczności) – to narodzenie się kina w tym miejscu traktujemy także odpowiedzialnie programowo.

Ponieważ więc tematem rządzą pierwsi (pierwsze kino, pierwsze odrodzenie się tego miejsca dla wolnej sztuki) chcielibyśmy uhonorować tych, którzy także kiedyś zaczynali. Naszym celem jest powołanie nowego święta filmowego w Warszawie, honorującego debiuty filmowe.

Zasady wyboru:

1. Pierwszy film reżysera, którego film wejdzie na ekrany jesienią - w tym roku wybraliśmy Xawiera Dolana.
2. Pierwszy film reżysera mocnej premiery z pierwszej połowy bieżącego roku (w tym roku wybraliśmy Zwiagnicewa
3. Debiut filmowy inaczej / z filmów o reżyserze, aktorze, aktorce, muzyku, zdarzeniu – w tym roku wybraliśmy bohatera filmowego Romana Polańskiego i pierwszy film tego reżysera: „Nóż w wodzie”.
4. Polski debiut fabularny z ubiegłego roku - w tym roku wybraliśmy Adriana Panka.
5. Zagraniczny debiut dokumentalny z ubiegłego roku – w tym roku wybraliśmy Francuski debiut Cédric’a Dupire, Gaspard’a Kuentz’a
6. Polski debiut filmowy kina niezależnego – w tym roku wybraliśmy "Heńka" w reż. ELizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja

Wydarzenie specjalne – zawsze jednak nawiązujące do tematu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.