Facebook Google+ Twitter

Święto operatorów filmowych w Łodzi

Reżyser Mark Rydell,operator i reżyser Andrzej Bartkowiak oraz operator Robby Muller to tylko niektóre z nazwisk twórców, jacy zaszczycą swą obecnością tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Impreza odbędzie się w Łodzi i potrwa od 25 listopada do 3 grudnia.Pokaz najnowszego filmu Agnieszki Holland pt. „Kopia mistrza” otworzy festiwal w Teatrze Wielkim. Na premierze filmu opowiadającego o miłości Beethovena i jego asystentki ma się pojawić autorka, a także odtwórcy głównych ról - Ed Harris i Diane Kruger. Tego samego dnia zainaugurowana zostanie wystawa fotografii laureatów Oscara lub nominowanych do tej nagrody operatorów filmowych należących do Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Złotą Żabą za całokształt twórczości nagrodzony zostanie Robby Muller, który był operatorem filmów Jima Jarmuscha, Larsa von Triera i Wima Wendersa, a także „Korczaka” Andrzeja Wajdy. To druga statuetka w jego karierze, pierwszą otrzymał wspólnie z Jarmuschem dla duetu reżyser- operator. Andrzej Bartkowiak odbierze nagrodę specjalną dla twórcy polskiego, a David Samuelson- za pionierskie osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej.

Do konkursu głównego, w którym udział weźmie kilkanaście produkcji, zgłoszono ponad 300 filmów. Przewodniczącym jury został Mark Rydell. Etiudy studenckie będą walczyć o Złotą, Srebrną i Brązową Kijankę. Z nowości, jakie pojawią się na festiwalu w tym roku, warto wspomnieć o Konkursie Europejskich Debiutów i nagrodach dla twórców wideoklipów oraz scenografów. Camerimage odbędzie po raz czternasty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.