Facebook Google+ Twitter

Święto Pamiątki Śmierci Jezusa

We wtorek 26 marca 2013 r po zachodzie słońca, w 236 krajach na świecie, Świadkowie Jehowy obchodzili święto Pamiątki śmierci Jezusa, śmierci która zmazała nasze grzechy

Gdyby nie śmierć Jezusa, nie byłoby zmartwychwstania, a tak dzięki Jezusowi i okupowi, który za nas grzeszników złożył, miliony ludzi, którzy obecnie śpią snem śmierci, ożyją w Dniu Ostatnim i będą wychwalać Boga.
Aby okazać wdzięczność Jezusowi za dar życia, 26 marca 2013 r w Salach Królestwa na całym świecie, zgromadzili się członkowie zborów i zaproszeni goście aby wspólnie rozpamiętywać śmierć Jezusa i znaczenie przaśnego chleba i czerwonego wina, które Jezus podał do jedzenia i picia swoim uczniom w czasie ostatniej wieczerzy. Przaśny chleb jest symbolem bezgrzesznego ciała Jezusa a czerwona krew symbolem przelanej jego krwi, święto to będzie obchodzone corocznie do czasu powrotu Jezusa.
W liście 1 do Koryntian 15:22 wyjaśniono:" Jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni" a w liście do Hebrajczyków pisze: "według przepisów Prawa, prawie wszystko oczyszcza się krwią, odpuszczenie grzechów również nie może dokonać się bez rozlewu krwi".
W starożytności Izraelici wg Prawa Mojżeszowego składali ofiary ze zwierząt by otrzymać wymazanie win, musieli te ofiary stale powtarzać a śmierć doskonałego Jezusa raz na zawsze wymazała nasze grzechy i to grzechy wszystkich ludzi a nie tylko Izraelitów.
Bóg Jahwe wyzwolił Izraelitów z niewoli egipskiej, na pamiątkę tego wydarzenia corocznie jest obchodzone Święto Paschy.
Większego wyzwolenia bo wyzwolenia z niewoli grzechów i śmierci dokonał Bóg Jahwe 1980 lat temu, kiedy pozwolił aby jego umiłowany Syn Jezus oddał za nas życie, wydarzenie to oznacza zwycięstwo życia nad śmiercią i nie możemy o tym zapomnieć.
Dzięki Chrystusowi codziennie możemy zwracać się do Boga o przebaczenie grzechów, taki przywilej zobowiązuje nas, do pójścia śladami Jezusa, cierpiącego sługi Jahwe, który był uosobioną miłością Boga do nas, miłością, która pokonała śmierć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.