Facebook Google+ Twitter

Święto patronów miasta w Poznaniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-29 10:31

Dziś święto apostołów Piotra i Pawła - patronów Poznania. O godz. 10 w Katedrze, arcybiskup Stanisław Gądecki odprawił mszę w intencji miasta i jego mieszkańców.

W południe w Ratuszu na uroczystej sesji zbierze się Rada Miasta z prezydentem. Jedynym punktem obrad będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Honorowym Obywatelem Miasta zostanie poeta Stanisław Barańczak. Poeta nie będzie jednak obecny. Nie mógł przyjechać ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka od kilku lat. Tytuł odbierze jego siostra, pisarka Małgorzata Musierowicz. Na życzenie poety zostanie odczytany jego wiersz "Od Knasta" z tomiku "Chirurgiczna precyzja".

Odznaczenia "Zasłużony dla Poznania" dostaną Orkiestra "Amadeus" Agnieszki Duczmal, prawnik Krystyna Daszkiewicz, franciszkanin ojciec Leszek Klekociuk, architekt Klemens Mikuła oraz językoznawcy Halina i Tadeusz Zgółkowie. Wręczone zostaną też nagrody. Artystyczną odbierze reżyser filmów dziecięcych Andrzej Maleszka, a Naukową zespół badawczy Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Medycznego.

Po uroczystej sesji na schodach Ratusza po raz 11. zostaną wylosowani Honorowi Imiennicy Patronów Poznania. Do zabawy zgłosiło się tym razem prawie 600 Piotrów i Pawłów. Na zwycięzców czeka 40 niespodzianek od sponsorów m.in. wycieczka do Pragi, kurs języka obcego, wejściówki do kin i teatrów, sieciówki MPK, karnet na mecze Lecha, książki i wyroby poznańskich cukierników. Organizatorem zabawy jest Radio Merkury przy współpracy Głosu Wielkopolskiego i telewizji WTK.

Na zakończenie imieninowych uroczystości goście na Starym Rynku obejrzą przedstawienie. Wielkogabarytowe rekwizyty, muzyka i ogień będą towarzyszyć widowiskowej opowieści o apostołach-strażnikach miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.