Facebook Google+ Twitter

Święto Pizzy, czyli Włochy w Koronie - relacja

9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia w Centrum Korona można było się poczuć jak w słonecznej Italii! W ramach cyklu Godziny dla Rodziny odbyło się tam niezwykłe Święto Pizzy!

 / Fot. M.BanasinskaHistoria pizzy zaczyna się we Włoszech, dlatego
Święto Pizzy było
okazją do poznania wielu
ciekawostek dotyczących
zarówno
tej lubianej
potrawy, jak
i kraju, z którego
ona pochodzi. Pizzę zobaczyliśmy w wielu odsłonach.
Można było jej skosztować, ale
także wziąć udział w warsztatach przygotowywania włoskiej potrawy. Najmłodsi sami przygotowali swoją ulubioną pizzę, która po upieczeniu została im wręczona, by
mogli poczęstować nią domowników. Atrakcją popołudnia stał
się z kolei
widowiskowy pokaz żonglerki ciastem do pizzy przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy o przygotowaniu pizzy wiedzą niemal wszystko! Uczestnicy
Święta Pizzy dowiedzieli się również, z czego jeszcze (poza pizzą) słynie słoneczna Italia, czym wyróżnia się wśród innych państw i dlaczego warto ją odwiedzić. Czekał na nich m.in. wyjątkowy pokaz mody w stylu włoskim przygotowany we współpracy z wrocławskimi blogerami modowymi! Stylistki zaprezentowały modowe stylizacje, które były
ich interpretacją włoskiego szyku. A co ważniejsze pokazały, że można ubrać się w tym stylu dobierając ubrania i dodatki dostępne także w sklepach we Wrocławiu (m.in. w Centrum Korona).
Dodatkowo stali partnerzy cyklu przeprowadzili specjalnie przygotowane dla dzieci gry i zabawy nawiązujące do tematyki imprezy. Instruktorzy z ABC FIT zaprosili do wspólnych zabaw ruchowych, a animatorzy z księgarni Pociąg do Bajeczki poprowadzili zajęcia plastyczne.
Nie zabrakło także ciekawych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, które zorganizowali przedstawiciele portalu CzasDzieci.pl będącego patronem medialnym wydarzenia.
Cykl Godziny dla Rodziny to całoroczny program rozrywkowy opracowany dla dzieci i rodziców z myślą o weekendowych wizytach w galerii Korona. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę, od 12:00 do 15:00, przy wejściu Piastowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.