Facebook Google+ Twitter

Święto plonów

W niedzielę 6 września w Pruchniku odbyły się Dożynki Powiatu Jarosławskiego 2015.

„Wszystkim rolnikom powiatu jarosławskiego przekazuję serdeczne podziękowania za pracę i tegoroczne plony. Uroczysta ceremonia, dożynkowy korowód oraz Jarmark Produktów Potraw Ziemi Jarosławskiej stanowią piękny wyraz dumy z tegorocznych zbiorów i troski o kulturowe dziedzictwo. Jest ono przecież jednym z wielkich bogactw Państwa powiatu. Zawsze podziwiałem głęboki szacunek, jakim mieszkańcy jarosławskich wsi otaczają nie tylko chleb, ale też dawne obyczaje i dzieła ludowej sztuki (…) Wszystkim mieszkańcom ziemi jarosławskiej składam życzenia wszelkiej pomyślności”- takie słowa przekazał Prezydent RP Andrzej Duda w liście, który zainaugurował część oficjalną Dożynek Powiatu Jarosławskiego 2015.

Tradycyjnie rozpoczęto je od podziękowań za plony podczas Mszy św. sprawowanej przez ks. biskupa Adama Szala, który również poświęcił dożynkowe wieńce. Po nabożeństwie barwny korowód na czele ze Starostami Dożynek- panią Anną Zabój i panem Wiesławem Jamrozikiem ulicami miasteczka przeszedł na stadion.

Na miejscu głos zabrali gospodarze uroczystości- Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan i Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, którzy powitali wszystkich zaproszonych gości, reprezentacje poszczególnych gmin powiatu jarosławskiego, korowody dożynkowe oraz wszystkich mieszkańców powiatu jarosławskiego świętujących wspólne w Pruchniku.

Powiatowe święto plonów było bogate w atrakcje. Na scenie trwały występy zespołów z poszczególnych gmin, a na płycie stadionu odbyła się degustacja potraw regionalnych, zabawy, występy i pokazy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz domy pomocy społecznej. Można było też spróbować pierogów przygotowanych na miejscu przez gospodynie z Lokalnej Grupy Działania „Z tradycją w nowoczesność”. Dla najmłodszych uczestników dożynek organizatorzy przygotowali otwartą strefę zabaw.

Wieczorem można było zabawić się przy muzyce zespołu Magnetic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.