Facebook Google+ Twitter

Święto Policji w Warszawie

24 lipca policja obchodzi swoje święto. Z tej okazji dla warszawiaków przygotowano specjalną wystawę interaktywną "Twoja Policja" w rejonie Pałacu Kultury i Nauki (przy Dworcu PKP Warszawa Śródmieście).

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Policja24 lipca, od godziny 12 do 19, będzie można obejrzeć interaktywną wystawę "Twoja Policja". Dla zainteresowanych pracą w policji zorganizowane zostaną stoiska promocyjne, edukacyjne i prewencji kryminalnej. Każdy będzie mógł się zapytać o możliwość podjęcia służby w tej formacji oraz dowiedzieć się jak ustrzec się przed kradzieżą czy napadem.

Zaprezentowany zostanie sprzęt policyjny: oznakowany radiowóz, łódź patrolowa, quady, oznakowany samochód terenowy, motocykle, mobilne centrum monitoringu, mobilny posterunek Policji, Miasteczko Ruchu Drogowego.

Dla zainteresowanych pracą służb kryminalnych przygotowany zostanie ambulans kryminalistyczny, w którym odbędzie się pokaz daktyloskopii (techniki śledczej zajmującej się badaniami porównawczymi linii papilarnych w celu ustalenia sprawcy czynu zabronionego (przestępcy)) i sporządzanie portretu pamięciowego.

Policjanci wydziału realizacyjnego przedstawią umundurowanie i wyposażenie grupy szturmowej oraz robota do neutralizowania ładunków i urządzeń wybuchowych.

Rowerzyści, którzy przyjadą pod Pałac Kultury będą mogli oznakować swój rower. Najmłodsi zapoznają się z maskotką Komendy Stołecznej Policji. Odbędą się także pokazy tresury policyjnych psów.

Natomiast o godz. 14 przed PKiN odbędzie się Gala Święta Policji z udziałem premiera RP. Wręczone zostaną odznaczenia państwowe i resortowe, statuetki, nastąpią finały konkursów i akcji społecznych. O godz. 16 dla mieszkańców stolicy przygotowano koncert artystów społeczności programu PaT.

W przeddzień Święta Policji, 23 lipca, w Komendzie Stołecznej Policji odbędzie się uroczystość wręczania odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Tego dnia zostaną złożone wieńce i wiązanki przed tablicami i pomnikami poświęconymi pamięci poległych na służbie.

25 lipca, obchody Święta Policji zakończy gala piłki nożnej. O godz. 16 na stadionie DOSIR, przy ul. Kawęczyńskiej 44 rozegrany zostanie mecz Policja-Gwiazdy.

Więcej szczegółów na stronie policja.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mirosantos@buziaczek.pl
  • mirosantos@buziaczek.pl
  • 24.07.2011 00:51

Impreza odbyła się 23 lipca a nie 24 lipca jak podane jest w artykule-wiele osób będzie zawiedzionych jak przyjadą w podanym terminie.Ja pierwsza jestem wściekła obiecałam wnukowi ,że z nim pójdę .....
Pójdę ale za rok na inną imprezę -Ja przeżyję ale jak wytłumaczę wnukowi , który 24 lipca wraz z rodzicami przyjedzie bo babcia obiecała ,że z nim pójdzie......
Babcia nie potrafi czytać czy redaktor nie potrafi pisać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.