Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14734 miejsce

Święto Pomidora w Przytocznej

Rzut pomidorem do teściowej, turniej sołectw, koncerty i dobra zabawa. W Przytocznej przez dwa dni obchodzono Święto Pomidora i dożynki.

Święto Pomidora w Przytocznej. / Fot. Adam Wołyński- W Przytocznej produkuje się najwięcej pomidorów w województwie lubuskim - tłumaczy pomysł zorganizowania Święta Pomidora, wójt gminy Tadeusz Jasionek. Dlatego chcieliśmy w jakiś sposób uhonorować plantatorów. Pierwszy dzień Dni Przytocznej to Święto Pomidora, drugi zaś to gminne dożynki, wyjaśnia wójt.

Pomidory to najważniejsza uprawa w gminie. Przy zbiorach pracuje wielu mieszkańców Przytocznej i okolic. Jak mówi wójt gminy, dla wielu rodzin mieszkających w Przytocznej praca przy pomidorach jest głównym źródłem utrzymania. Większość zbiorów trafia do pobliskiej przetwórni w Międzychodzie. - Pomidory hoduję już od ponad dwudziestu lat - mówi Stanisław Pietrzak, rolnik z Przytocznej. Hodowla pomidorów jest bardzo trudna, trzeba włożyć w nią bardzo dużo pracy i serca, to nie jest tak, że ktoś posadzi pomidora i później zbiera. Trzeba się przy tym nachodzić. Ale tę pracę trzeba po prostu kochać, dodaje rolnik.

Święto Pomidora i dożynki to czas podsumowań, ale i czas dobrej zabawy. Dla mieszkańców gminy przygotowano na to święto szereg atrakcji. Wystąpiły zspoły "Vires" i "Batres" z Międzyrzecza oraz "Albatrosi" z Przytocznej. Gwiazdą piątkowego wieczoru był zespół "Bayer Full". Dni Przytocznej zakończyła nocna zabawa taneczna przy muzyce miejscowej gwiazdy, zespołu ANTRAKT.

Galeria.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

to rodzaj zabawy - na szczęście teściowa była sztuczna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

rzut pomidorem do teściowej? to rodzaj jakiegoś konkursu? współczuję w takim razie wszystkim teściowym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.