Facebook Google+ Twitter

Święto producentów filmowych w Katowicach. REGIOFUN 2011

Wśród bardzo dużej liczby festiwali filmowych, bardzo niewiele jest tych, na których to producenci filmowi walczą o nagrody. Jeden z nich już za kilka dni odbędzie się w Katowicach. II Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN będzie trwał od 19 do 23 października.

II Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN / Fot. Materiały prasowe19 października w stolicy Górnego Śląska rozpocznie się druga edycja jednego z niewielu festiwali całkowicie poświęconych producentom filmowym. To właśnie oni pozyskują budżety na wielkie produkcje i ambitne projekty. Katowicki festiwal REGIOFUN 2011 będzie świetną okazją do dyskutowania o przyszłości kinematografii i prezentacji nieznanych szerzej produkcji. Nie zabraknie również gwiazd, oczywiście spośród producentów filmowych. W jury konkursu na film pełnometrażowy zasiądzie Ingrid Lill Høgtun, norweska koproducentka znanego nie tylko nad Wisłą "Essential Killing" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. W jury konkursu pełnometrażowego zasiądzie także Marcin Koszałka (operator i wybitny dokumentalista) oraz Chiara Coppola (dyrektor artystyczna festiwalu funduszy regionalnych we włoskim Otranto).

Poza konkursem na najlepszy film pełnometrażowy odbędzie się również konkurs na produkcje krótkometrażowe. W jury tego plebiscytu będą natomiast zasiadać Jerzy Kapuściński (producent m.in. "Rewersu" , dyrektor Studia Filmowego "Kadr" oraz dyrektor Programu II TVP), Magdalena Łazarkiewicz (reżyserka) oraz Christian Szafraniak (działacz francuskiego funduszu filmowego CRRAV). O palmę zwycięstwa w konkursie pełnometrażowym będzie walczyć 10 tytułów, a w krótkometrażowym łącznie 20 produkcji w trzech blokach

Zdjęcie z zeszłorocznej edycji REGIOFUN / Fot. Materiały prasoweREGIOFUN to nie tylko konkursy, w których rywalizują filmy, ale również spotkania producentów i twórców kina. W tym roku będą dyskutować o City Placement, czyli reklamowaniu przestrzeni miejskich w filmach. O swoich doświadczeniach z uczestnikami festiwalu podzielą się m.in. Patrick Sobieski, który pracował nad "Millennium" (na podstawie bestsellera Stiega Larssona) czy producent Marcin Wierzchosławski, dzięki któremu w "Krecie" wystąpił Bielsk.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.