Facebook Google+ Twitter

Święto Przyrody: Paryż przyjazny naturze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 16:38

W stolicy Francji żyje dwa tysiące gatunków zwierząt i rośnie niemal identyczna liczba gatunków roślin i grzybów. Tak wynika z raportu opublikowanego z okazji Święta Przyrody, który obchodzony jest dziś i jutro w Paryżu i regionie stołecznym.

Przyrodników cieszy fakt, że wciąż odkrywane są nowe gatunki fauny i flory. To wynik zaprzestania stosowania pestycydów i rzadszego obcinania trawników.

W tym roku władze miasta zdecydowały się na eksperyment - trawniki na skwerach i zielone pasy zieleni oddzielające jezdnie nie są strzyżone - w ich miejsce rosną „dzikie łąki" pełne maków i innych polnych kwiatów. W paryskim zielniku, w ostatnim czasie pojawiła się rosnąca dziko orchidea.

Niebo nad Paryżem zawsze było powietrznym korytarzem dla wędrownych ptaków, od niedawna coraz więcej gatunków ptaków osiada w paryskich parkach, do których przyrodnicy zapraszają wielbicieli obserwacji zachowań skrzydlatych mieszkańców stolicy.

W dwóch Ogrodach Botanicznych oglądać można motyle, w ogrodach szkoły ogrodniczej w Vincennes wodne płazy, a w parku na wzgórzu Montemartre'u egzotyczne rośliny.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.