Facebook Google+ Twitter

Święto Róży czas rozpocząć

W piątek o godzinie 19, w Kutnowskim Domu Kultury uroczyście otwarto XXXIV Święto Róży oraz wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „Ogród Poezji”. Impreza trwać będzie cały weekend. To dopiero początek.

Uroczystość otworzyli: Teresa Mosingiewicz i Zbigniew Burzyński. / Fot. Piotr PanfilO godzinie 19, na dużą scenę w Kutnowskim Domu Kultury weszła Teresa Mosingiewicz, dyrektor KDK-u oraz Zbigniew Burzyński, prezydent miasta Kutno. To tutaj odbyła się uroczysta inauguracja corocznego już Święta Róży. Na sam początek mowę wygłosiła Teresa Mosingiewicz. - Witam wystawców, florystów oraz Annę Nizińską, dobrego ducha naszych wystaw - podkreśliła Mosingiewicz. Następnie głos zabrał Zbigniew Burzyński. - Cieszę się, że aż tyle jest nas na sali - wypowiedział się Burzyński. - Róże są wspaniałe, piękne i myślę, że przyniesie to dużo satysfakcji, dlatego życzę wspaniałych wrażeń - dodał.

Koncert pt. "Przeboje Jana Kiepury". / Fot. Piotr PanfilNa koniec koncertu kutnowska młodzież wręczyła kwiaty artystom. / Fot. Piotr PanfilPodczas uroczystości nastąpiło również wręczenie podziękowań dla osób zaangażowanych w tegoroczną wystawę, czyli za wkład, upiększenie wystawy sztuką florystyczną. Na koniec, na scenie pojawił się Andrzej Krajewski, który poprowadził koncert pt. „Przeboje Jana Kiepury”. Na estradzie wystąpili: sopranistka – Bogumiła Dziel-Wawrowska i tenorzy – Krzysztof Marciniak oraz Paweł Skałuba. Na pianinie zagrał Mirosław Feldgebel. Dzięki koncertowi publiczność doskonale się bawiła i co więcej, mogła poznać historię Jana Kiepury, którą przedstawił Andrzej Krajewski.

Musisz przeczytać:
Harmonogram Święta Róży 2008
O Święcie Róży opowiada Teresa Mosingiewicz


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.