Facebook Google+ Twitter

Święto sera w Wiżajnach

Kolejną ciekawą imprezą na Suwalszczyźnie, po „Przyjechało Wesele” w Rutce-Tartak i „Smolnickiej Ance” w Smolnikach, była zorganizowana przez miejscowe stowarzyszenie producentów sera „Macierzanka” - Festiwal Sera w Wiżajnach.

 / Fot. PlakatPlenerowy festyn, którego podstawowym celem było promowanie tradycyjnej, produkowanej w północnej Suwalszczyźnie żywności, ze szczególnym uwzględnieniem słynnych serów podpuszczkowych dojrzewających, odbył się w Wiżajnach w ostatnią niedzielę.

Miejscowa ludność, jak również turyści z różnych regionów kraju, wysłuchali koncertów muzyki ludowej zespołów z Polski i Litwy. Uczestnicy festiwalu mieli również okazję podziwiać lub nabyć przedmioty ludowego rękodzieła, wziąć udział w konkursach i zabawach. W trakcie festynu można było skosztować swojskich wędlin, razowego chleba, różnego rodzaju serów a także miodów i nalewek. Wieczorem festiwalowi goście i mieszkańcy gminy bawili się przy „muzyce pod gwiazdami”.

Sądząc z wyrażanych przez uczestników opinii wszyscy najedli się do syta, zasmakowali w miejscowych produktach i doskonale się bawili. Impreza była doskonałą promocją północnej Suwalszczyzny oraz produkowanej tu zdrowej żywności.

Imprezę wsparli organizacyjnie Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Suwalski. Patronatem medialnym objęły ją „Gazeta Współczesna” i suwalskie „Radio 5”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.