Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5121 miejsce

Święto słowa i muzyki. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2010

Od 20 do 27 listopada w Warszawie odbędzie się międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2010. Można będzie posłuchać autorskich piosenek w wykonaniu młodych artystów, biorących udział w konkursie, jak również doświadczonych bardów.

Organizowany przez środowisko twórców i wykonawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Literacko Muzycznym "Ballada" festiwal jest jedyną imprezą w Polsce, która prezentuje Plakat festiwalu. / Fot. Materiały organizatoratwórczość bardów, czyli artystów, którzy sami komponują i piszą teksty do swoich otworów. Jest to święto słowa i muzyki. Każdy prezentowany utwór to piosenka autorska, która odzwierciedla osobowość i wrażliwość twórcy, jest jego autoprezentacją i najbardziej osobistą wypowiedzią.

W ciągu około 30 lat w kolejnych edycjach festiwalu na scenie stawali artyści, którzy dzisiaj są już znani w Polsce. W jury zasiadali wybitni kompozytorzy i autorzy, a w koncertach towarzyszących brały udział gwiazdy tj. mi.in. Lluis Llach, Jaromir Nohavica, Jurij Kukin, PaoloJustyna Bacz- jedna z uczestniczek festiwalu. / Fot. Materiały organizatora Conte, Georges Moustaki.

W 2006 roku, z powodu rosnącego zainteresowania wykonawców zagranicznych, festiwal zmienił charakter na międzynarodowy.

OPPA jest przede wszystkim konkursem dla młodych artystów, ale składa się także z recitali gwiazd, koncertów pozakonkursowych i imprez towarzyszących. Głównym trofeum dla zwycięzcy konkursu jest Nagroda im. Jonasza Kofty. Ułatwia ona zaistnienie w artystycznym świecie, nagranie, wydanie i promocję płyty. Szczególną atrakcją festiwalu jest koncert Premier, w Słodki całus od Buby / Fot. Materiały organizatoraktórym biorą udział gwiazdy piosenki autorskiej. W czasie trwania koncertu publiczność wybiera najlepszy otwór premierowy.

Do konkursu napłynęły 42 zgłoszenia w tym 31 z wolnego naboru. Po zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami Rada Artystyczna 6 listopada wybrała uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału. Odbędzie się on 20 listopada 2010 r. w Centrum „Łowicka” w Warszawie od godziny 16:00

Pierwszego dnia festiwalu, w sobotę 20 listopada w Centrum Łowicka o godzinie 16 odbędzie się recital Kamila Wsickiego. Publiczności zaprezentują się także uczestnicy konkursu oraz laureaciPaweł Ciesielski / Fot. Materiały organizatora Złotej Piątki OPPA 2010. Wstęp wolny.

21 listopada w Domie Kultury Świt o godzinie 19 zagra zespół Słodki Całus od Buby (www.scob.art.pl). Bilety w cenie 20 zł dostępne w przedsprzedaży i w dniu koncertu.

W poniedziałek 22 listopada o 19:30 w Centrum Promocji Kultury Pragi Południe odbędzie się koncert promujący nową płytę łódzkiego zespołu Paweł Ciesielski&H'ernest "Tak mało czasu" oraz koncert jubileuszowy Tomasza Kordeusza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do Warszawy daleko. Chętnie bym obejrzał.
Mam nadzieję, że internetowe transmisje w końcu staną się rzeczywistością. Zapłaciłbym za nią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.