Facebook Google+ Twitter

Święto Strażaka. Co działo się w Wojnowicach?

Uroczystości związane ze świętem strażaka w naszej miejscowości rozpoczęły się już 3 maja w święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, oraz 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Wóz strażacki OSP Łagwy / Fot. Fot. Justyna BartkowiakDo kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego w Wojnowicach przybyli strażacy z jednostek OSP z terenu Wojnowic i Łagiew.

Po wprowadzeniu sztandaru do kościoła rozpoczęła się Msza święta. Uczestnicy modlili się za ojczyznę, dusze zmarłych druhów, którzy w przeszłości ratowali życie i dobytek ludzki, spieszyli z pomocą oraz działali aktywnie na rzecz swojego środowiska.

Po zakończeniu Mszy św. strażacy przemaszerowali do strażnicy na spotkanie wspominkowe o tych, których nie ma już wśród żywych. Wspólna spotkanie stało się okazją do integrownia środowiska.

Z okazji wspomnienia św. Floriana, wszystkim strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu obowiązków. Niech służba drugiemu człowiekowi będzie zawsze dla Was źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.