Facebook Google+ Twitter

Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy?

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna składa w Sejmie projekt w sprawie wolnego od pracy 6 stycznia, czyli Trzech Króli. PiS popiera, Lewica jest przeciwna.

Gdyby projekt przeszedł, to w zamian zabrane zostaną dni wolne, które oddawane były za święta wypadające w sobotę, tłumaczył szef PO. Jarosław Kaczyński również opowiada się za przywróceniem wolnego w Trzech Króli, jego znaniem w Zaduszki także powinniśmy odpoczywać od pracy. Sekretarz lewicy Wacław Martyniuk sądzi, że projekt jest elementem kampanii wyborczej Donalda Tuska i przypomina, że jeszcze kilka miesięcy temu ten sam projekt został odrzucony.

Obecnie 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy w dziewięciu krajach europejskich: w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, a także w Szwecji i Finlandii.

Pomijając fakt, że Trzech Króli jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich, to czy po tak długim odpoczynku bożonarodzeniowym i noworocznym jest sens byśmy również 6 stycznia zostali w domach?

Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybory się zbliżają, trzeba plusów nazierać ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2010 09:50

Sobie Partia Obłudników przypomniała o święcie hehe. Jeszcze rok temu byli przeciwni, mam nawet materiał filmowy jak stanowczo bronili dnia, ale dla pracy. A teraz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.