Facebook Google+ Twitter

Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 12:00

Antoni Macierewicz powiedział, że PiS będzie wnioskował o ustanowienie Święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. Jego zdaniem, inicjatywa ta cieszy się olbrzymim poparciem społecznym.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że odrzucenie tego wniosku byłoby świadectwem utrzymywania się konfliktu ideologicznego między Państwem a olbrzymią większością katolicką w Polsce. Macierewicz dodał, że w wielu państwach europejskich Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy.

Do Marszałka Sejmu ponownie trafi też podobny, obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. Ma go złożyć pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej - prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Zapowiedział on, że do projektu ustawy zostanie dołączonych siedem razy więcej podpisów niż wymagają tego przepisy. Kropiwnicki ma nadzieję, że taka ilość podpisów zmusi posłów do poparcia projektu.

Sejm odrzucił w październiku poprzedni projekt ustawy o przywróceniu dnia wolnego w Święto Trzech Króli. Jerzy Kropiwnicki zapowiedział wówczas, że projekt wróci do "laski marszałkowskiej", a inicjatorzy zbiorą pod nim milion podpisów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.