Facebook Google+ Twitter

Święto w cieniu tragedii

Po ataku angolskich separatystów na reprezentację Togo, piłkarskie święto na Czarnym Lądzie będzie miało gorzki smak. W głowach piłkarzy, kibiców oraz ludzi mediów będzie tkwił strach o bezpieczeństwo. Rodzi się pytanie, czy warto grać?

Po części odpowiedzi na pytanie udzielili piłkarze Togo. Po zamachu zrezygnowali oni z udziału w Pucharze Narodów Afryki, ale w niedzielę zmienili decyzję i wezmą udział w turnieju. Bo jak twierdzą, chcą uczcić ofiary zamachu.

Innego zdania jest Gilbert Houngbo, premier afrykańskiego kraju, który uważa, że piłkarze powinni zrezygnować ze startu w PNA. Kto ma rację w tym sporze? Premier czy piłkarze?

Czasu cofnąć nie możemy, życia zmarłym również nie zwrócimy. Pozostaje smutek i żałoba po zastrzelonych. Ale życie toczy się dalej. Turniej powinien się odbyć. Również z udziałem piłkarzy Togo. Choć zwycięstwa, zdobywane gole będą miały gorzki smak, to nie można okazać strachu przed terrorystami, których celem jest nie tylko zabijanie, ale również zastraszanie. Udział piłkarzy Togo w turnieju, to ich zwycięstwo nad angolskimi separatystami. Zwycięstwo w nierównej walce.

Warto zastanowić się również nad wątkiem bezpieczeństwa na afrykańskim kontynencie. Ze strony organizatorów padają zarzuty pod adresem ekipy Togo, że nie poinformowała ona o swoim przyjeździe przez co nie miała odpowiedniej ochrony. Kto zawinił? Tego się raczej nie dowiemy, bo oskarżenia będą padały z obu stron.

Wydarzenia w Kabindzie niech będą przestrogą przed zbliżającym się mundialem w RPA. Organizatorzy Mistrzostw Świata muszą stanąć na głowie, aby zapewnić porządek podczas turnieju. Sprawa bezpieczeństwa powinna być potraktowana priorytetowo. Bo świat sportu nie może pozwolić sobie ponownie na taką tragedię.

Piłkarze Togo jeszcze przed turniejem zdobyli medal. Medal za odwagę, który na ich szyjach będzie dumnie świecił. Niech rozpoczynający się lada moment turniej o prymat na Czarnym Lądzie, choć w małym stopniu pozwoli zapomnieć o bestialskim zamachu. Niech wygra pokój.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.01.2010 14:41

Myślę, że grać trzeba, ostecznie całe nasze życie to gra!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja. 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.