Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20445 miejsce

Święto Wszystkich Świętych. Jestem tylko przechodniem

Istnieje wiele dróg wyrażenia swojej tęsknoty za tymi, którzy odeszli. Jedną znich jest rozpamiętywanie tego co po sobie zostawili w formie materialnej majątki, dzieła sztuki, filmy, fotografie. Inni badają, studiują spuściznę duchową.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiW dniu 29 października 2015 uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie uczcili Dzień Wszystkich Świętych spektaklem teatralnym. A w nim zawarli rozważania na temat życia, jego wartości. Swoje aktorskie wywody oparli na życiu najbliższych. Starali się odpowiedzieć na bardzo zajmujące wszystkich czujących i myślących ludzi pytania. Czym jest dobre życie? Jak je należy spędzić ? Czym jest świętość ? Jak ją osiągać?Kto może aspirować do tej roli? Gdzie mamy szukać przykładów? Wzorem dla tej opowieści stała się babcia, która przygotowywała się do podróży dość dalekiej,bo do samego Nieba. Nie zabrała z sobą walizki pełnej przedmiotów codziennego użytku, które tak pieczołowicie przygotowała, ale rzeczy najistotniejsze swój dorobek duchowy "A kiedy stanęła przed tronem Pana,tylko serce dobre swoje pokazała. Odeszła, a kufer nadal na strychu stoi i przypomina, że babcia tu była. I...Każdy dzień w miłości i zgodzie przeżyła."( Renata Kosmala' O tym jak babcia szykowała się do nieba").

 / Fot. Jerzy Jastrzębski- Pozwólcie,że rozpocznę od słów znanej piosenki " Jestem tylko przechodniem"- tymi słowami powitała uczestników uroczystości nauczycielka Danuta Zalewska- Przychodzimy i nim porządnie się zadomowimy już musimy odchodzić. Następuje płynna wymiana pokoleń. Idziemy dalej i zabieramy z sobą to co najcenniejsze nasze duchowe osiągnięcia. Dobro, którym obdarzyliśmy innych również i nas uświęca. To dobro również pozostawiamy i tu w pamięci naszych najbliższych i znajomych, a czasem i przygodnie spotkanych ludzi. Nigdy nie wiemy ile osób skorzystało z naszych działań. W sumie to ci, którzy odchodzą korzystają z wyrządzonego dobra najwięcej. Jesteśmy w drodze do Domu i o tym pamiętać musimy. Idziemy i jesteśmy u końca tej podróży oczekiwani. Święto wszystkich Świętych ma nam przypominać , jak podróżować , aby ten kres podróży był najszczęśliwszy dla wszystkich podróżników."Miłości! w tobie jednej odpocznienie ... I moc, i bytu oś; w tobie" - sumienie -zakończyła cytatem z utworu Cypriana Kamila Norwida

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.