Facebook Google+ Twitter

Święto ziemniaka teraz Jarmarkiem Produktów Tradycyjnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 19:05

Po prawie 20 latach powraca święto ziemniaka w Mońkach koło Białegostoku. Tym razem przyjmie ono formułę Kresowego Jarmarku Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych. Festyn odbędzie się dziś w centrum miasta.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00. W jej trakcie najbardziej znany kucharz w Polsce Karol Okrasa, szef restauracji hotelu "Bristol" ogłosi też Mońki "Ziemniaczaną Stolicą Polski". Ponadto będzie przewodził jury, które przyzna "Złote Bulwy" dla najlepszych wystawców jarmarku.

Odbędą się też pierwsze ogólnopolskie mistrzostwa w jedzeniu babki ziemniaczanej. Warunkiem będzie jak najszybsze zjedzenie solidnego kawałka babki oraz zagwizdanie dowolnie wybranej melodii. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Po raz pierwszy ziemniaczane dożynki obchodzono w Mońkach już w połowie lat siedemdziesiątych. Jednak w 1989 roku tradycji tej zaniechano. Powrotu Święta Ziemniaka domagali się sami mieszkańcy. W przeprowadzonej dwa lata temu przez Towarzystwo Przyjaciół Moniek ankiecie, powrotu tego święta domagało się aż 70 proc. z nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.