Facebook Google+ Twitter

Świętochłowice Nauczyciele regionaliści w Muzeum Powstań Śląskich

Grupa śląskich nauczycieli gościła w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, zapoznając się z niezwykła ekspozycją i walorami edukacyjnymi tej jedynej w regionie, nowoczesnej i atrakcyjnej placówki.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRys historyczny muzeum przybliżyła dyrektor Halina Bieda. Opowiedziała o zasobach muzealnych, obecnych ekspozycjach i planach zagospodarowania kolejnego budynku ekspozycyjnego.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Po projekcji filmy „Franek”, znakomicie wprowadzającego w tematykę powstań śląskich, goście zwiedzili poszczególne piętra, zapoznając się bogatym zasobem eksponatów muzealnych oraz stacji z aplikacjami multimedialnymi.

Muzeum, jak chyba żadne inne na Górnym Śląsku prezentuje eksponaty i wiedzę historyczną z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych, w tym hologramów. Czas zwiedzania wynosi aż 90 minut, ale oczywiście można go dowolnie zmieniać w zależności od osobistych preferencji odbiorcy.

Placówka jest znakomicie przystosowana do zwiedzania przez grupy młodzieży szkolnej w różnym wieku, od najmłodszych poczynając, a także przygotowana na prowadzenie lekcji muzealnych. Stąd jej wyjątkowa przydatność dla celów edukacji regionalnej.

Nauczycielską wyprawę do MPS zorganizowała Małgorzata Łukaszewska opiekunka Klubu Nauczyciela Regionalisty, konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.