Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30753 miejsce

Świętochłowice też tańczą z gwiazdami

Po finale finałów "Tańca z Gwiazdami" w Sopocie w tany ruszają Świętochłowice. Dziś w mieście rozpoczyna się II Międzynarodowy Festiwal Polki, który potrwa do niedzieli. Imprezą towarzyszącą jest wystawa psów rasowych.

Logo festiwalu. Fot. Regina WideraImpreza zaliczana jest do jednych z największych imprez plenerowych w południowej Polsce. W ubiegłym roku uczestniczyło w niej ponad 60 tys. osób. Mieszkańcy Świętochłowic i okolic na estradzie OSiR "Skałka" w weekend będą mogli podziwiać tańce ludowe z repertuaru zespołów folklorystycznych, a także wysłuchać koncertów artystów muzyki rozrywkowej i orkiestr dętych. Zaśpiewa także Ewelina Flinta oraz zespół "Kukiz i Piersi". Dodatkowo miłośnicy czworonogów będą mogli już po raz 46 obejrzeć wystawę psów rasowych.

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku

Taniec. Fot. Arkadiusz ChoróbRok temu do Świętochłowic przyjechały zespoły folklorystyczne ze Słowacji, Czech i Węgier. Na deskach estrady zobaczyliśmy Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Na "Skałce" gościliśmy m.in. Krzysztofa Krawczyka. Słuchaliśmy koncertów w wykonaniu orkiestr dętych z Polski (koncertowała orkiestra KWK "Pokój") i z zagranicy – muzycy przybyli do nas nawet z Holandii i Austrii. Zdjęcia z ubiegłorocznego festiwalu można obejrzeć TUTAJ

A tak będziemy bawić się teraz

Zabawa pełną parą. Fot. Arkadiusz ChoróbArtystka. Fot. Arkadiusz ChoróbW tym roku, poza głównym wydarzeniem, program obfituje w liczne atrakcje. Dziś występują Karpowicz Family, Kindla i Goście oraz Boney M. Popisy taneczne będziemy podziwiać jutro. Towarzyszyć im będą występy zespołów Coverowych: PiffPare oraz Yesterday, a także grupa Happy End. Na koniec na estradzie pojawi się Kukiz i Piersi.

Miłośnicy Taniec. Fot. Arkadiusz Choróbmuzyki orkiestrowej nie będą zawiedzeni – koncert da orkiestra Huty Florian. Dużym widowiskiem będzie z pewnością Teatr Ognia o 22.30. W ostatnim dniu przybędzie m.in. Zespół Pieśni i Tańca SILESIANIE oraz zaśpiewa finalistka I edycji "Idola" Ewelina Flinta z Zespołem.

To właśnie w niedzielę zobaczymy też koncert w wykonaniu orkiestry dętej KWK "Staszic". Dodatkową atrakcją będzie Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Późnym wieczorem festiwal tradycyjnie już uczczą fajerwerki. Szczegółowy program oraz możliwości dojazdu dostępne są na stronach www.festiwalpolki.pl

Festiwal organizuje OSiR "Skałka", Centrum Kultury Śląskiej oraz Świętochłowicka Telewizja Miejska. Honorowym patronatem widowisko objął Prezydent Miasta Świętochłowice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.