Facebook Google+ Twitter

Świętojańska premiera Grupy Mandragora - „Noc Zmysłów”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-17 22:51

Już w najbliższą niedzielę (21 czerwca) o godz. 20 odbędzie się premiera spektaklu musicalowego krakowskiej Grupy Mandragora pt. „Noc Zmysłów”. Na miejsce tego niezwykłego wydarzenia została wybrana sala teatralna KCK (Kraków, Łokietka 60).

Grupa Mandragora "Noc Zmysłów" / Fot. Grupa Mandragora„Noc Zmysłów” jest przedstawieniem łączącym w sobie elementy musicalu, thrillera i gatunku fantasy. Zamiarem jego twórców jest wciągnięcie widza w magiczny wymiar natury – świat mistycznych istot, które nagle przedstawione w teatralnej scenerii okażą mu się bliższe, niż mógłby się tego spodziewać.

Spektakl w prosty i obrazowy sposób porusza tematy ekologii i ochrony Ziemi, zapoznając jednocześnie odbiorców z tematyką mitologii starosłowiańskiej, oraz tradycją obchodzenia Nocy Świętojańskiej.

„Noc Zmysłów” jest spektaklem interaktywnym. Oznacza to, że każdy widz staje się również uczestnikiem zdarzeń i ma wpływ na kształtowanie się fabuły. Innowacją jest wprowadzenie bodźców nie tylko wizualnych i słuchowych, lecz również zapachowych, co uruchamia wyobraźnię i ułatwia przeniesienie się w tajemniczy świat prastarych wierzeń.

- Spektakl wyostrzy nasze zmysły i sprawi, że zobaczymy więcej niż do tej pory – mówi Klaudyna Góralska, scenarzystka i reżyserka całego przedsięwzięcia. - Mam nadzieję, że dzięki opowieściom mitycznych postaci, spojrzymy innymi oczami na otaczający świat i nauczymy się szacunku i podziwu dla potęgi żywiołów. Zapraszamy, wszystkich na tyle odważnych by na własnej skórze poczuć dreszcz emocji, towarzyszący Nocy Zmysłów – dodaje.

Grupa pod nazwą „Mandragora” istnieje od 2008 roku. Wcześniej rozwijała się jako grupa studencka STMiT. Tworzą ją pasjonaci teatru, którzy z ogromnym zapałem realizują autorskie projekty, łącząc musical z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Więcej informacji o grupie: www.grupamandragora.pl

„Noc Zmysłów”
21 czerwca 2009
Sala teatralna KCK – ul. Łokietka 60
Bilety – 12 zł
Rezerwacje i pytania: grupamandragora@gmail.com

Autor: Anna Adamska
Materiał prasowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.