Facebook Google+ Twitter

"Świętokradztwo na misteriach" - J.M. Robberts. Nie czytałeś? Żałuj

Dzięki uprzejmości W24.pl oraz wydawnictwu Bellona w moje ręce trafiła książka „Świętokradztwo na misteriach”. Muszę przyznać, że powieść niezwykle mile zaskakuje.

 / Fot. fot. Materiały promocyjne wydawcyMając w pamięci inne powieści Johna Maddoxa Robertsa np. Conan, czy Hannibal, spodziewałem się bardziej książki właśnie w tym stylu. Jednak mile się rozczarowałem. "Świetokradztwo na misteriach" to bardzo ciekawa powieść kryminalno-historyczna, którą można polecić każdemu czytelnikowi.

Kolejna część bestsellerowego cyklu SPQR rozpoczyna się od przybycia głównego bohatera Decjusza do Rzymu z jego galijskich podbojów. Decjusz od razu zaskarbił sobie moją sympatię. Jest rozbrajający w swej szczerości i niezwykle wnikliwy podczas prowadzenia dochodzenia w ciekawej sprawie dotyczącej naruszenia świętych nakazów w stolicy Imperium.

Powieść wydaje się prosta w fabule. Oto, pewien do szpiku kości skorumpowany mężczyzna w kobiecym stroju zakrada się na misteria Bona Dea, w których wolno brać udział jedynie zamężnym kobietom. Wydawać, by się mogło, ze to tylko zwykły kaprys powoduje, że odważył się on na takie świętokradztwo. Jednak co z tym wspólnego ma Pompejusz, Krassus, czy Juliusz Cezar? Wnikliwy Decjusz powoli bada całą tą zagadkową historię.

Co wydarzyło się naprawdę i kto za tym stoi? Jak zbadać sprawę i wysunąć oskarżenie, skoro wszystkie sprawy związane z uroczystością objęte są nakazem milczenia? Co najważniejsze w tej historii, to pytanie czy Decjuszowi uda się rozwikłać zagadkę i ujść z życiem, gdy okazuje się, że odkryte fakty skazują go na śmierć z ręki osób sprawujących władzę. Być może te osoby nie chcą go zabić a jedynie osłonić przed etruskimi kapłanami?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.