Facebook Google+ Twitter

Świętokradztwo w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach

Ubiegłej nocy w Sanktuarium Maryjnym łupem złodziei padła sukienka z łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Ostrożańskiej oraz korony znajdujące się na głowach Maryi i Jezusa. Sprawcy uszkodzili też ołtarz, drzwi oraz skradli dary wotywne.

Sanktuarium Maryjne w Ostrożanach - http://ostrozany.pl/ / Fot. Print ScreenNa stronie Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Artur Płachno informuje o kradzieży do której doszło w nocy z 24 na 25 marca w sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach koło Drohiczyna. Łupem złodziei padła sukienka z łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Ostrożańskiej oraz korony znajdujące się na głowach Maryi i Jezusa. Sprawcy włamania uszkodzili także ołtarz, drzwi wejściowe oraz przywłaszczyli sobie kilka darów wotywnych.

Poruszony aktem świętokradztwa, który jest grzechem wobec pierwszego przykazania, tamtejszy pasterz ks. bp Antoni Dydycz gorąco prosi wszystkich o modlitwę przebłagalną i łączy się w bólu z parafianami ostrożańskimi. Ponadto w ciągu najbliższych dni w okradzionym Sanktuarium odbędą się modlitwy wynagradzające.

Postępowanie w sprawie, pod nadzorem Policji prowadzi Prokuratura, która, prosi o wszelkie informacje, które mogą pomóc w wykryciu sprawców i odzyskaniu skradzionych przedmiotów.

Obraz Matki Bożej Ostrożańskiej, będący prawdopodobnie kopią obrazu Matki Bożej Śnieżnej z Bazyliki Najświętszej Panny Maryi Większej w Rzymie, jest głównym obiektem kultu w Sanktuarium. Na obrazie widoczne są twarze Maryi i Jezusa oraz Anioły, które podtrzymują korony. Nieodłącznym elementem obrazu są właśnie dwie korony i sukienka, które zostały skradzione. Łaskami słynący Obraz Matki Bożej, pochodzi z około 1600 roku. W roku 1666 znajdował się w głównym ołtarzu. Skradziona, licząca 250 lat szlachetna wotywna sukienka była wkomponowana w pierwotną, drewnianą.

Obraz zasłynął, z licznych łask, jakich doznawali modlący się przed nim przez setki lat pielgrzymi. Korony, poświęcone przez Ojca Świętego bł. Jana Pawła II, 12 czerwca 1987 roku na Jasnej Górze, włożył na głowę Jezusa i Bogarodzicy ks. kard. Józef Glemp. Więcej o historii obrazu można przeczytać tutaj


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (78):

Sortuj komentarze:

Jak długo is­tnieje życie, tak długo is­tnieć będzie nadzieja... wiara... i miłość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2013 23:00

8 lat temu mówiono, że Benedykt jest "nowym etapem", bo ciągle się uśmiechał, "biła od niego miłość", miał "odpokutować winy nazistów", etc., etc., etc.

Podobno naprawdę zwycięża się wtedy kiedy prawdziwą porażkę potrafi się przemienić w zwycięstwo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do wiary nic... wiarę nosi się w sercu, ale wszystkie te "premierowe" gesty nowego papieża dają nadzieję, na długo oczekiwane zmiany w polskim kościele.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2013 22:03

Pani Ewo, a co to wnosi do wiary katolickiej? Pytam serio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieta była i widziała, więc wie co mówi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Janek Boski
Po raz pierwszy tego zaszczytu doznały kobiety:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Sługa diabła " ?
No to ich obleciał blady strach .Boją się porządków w polskim KK ? A jest co robić , oj jest !
Pijaństwo , pedofilia , przepych , panienki ......itd

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2013 21:51

Proszę wyprowadzić mnie z błędu, ale obmywanie stóp to jest wielkoczwartkowa tradycja KK, prawda? Czym tu się zachwycać? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tymczasem papież nic sobie z tego nie robiąc, podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w zakładzie karnym obmył nogi 12 osobom, w tym po raz pierwszy w historii 2 kobietom:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, skrajnie prawicowy serwis Gazeta-Polska.pl (nie mylić z tygodnikiem "Gazeta Polska") opublikował obrzydliwy artykuł na jego temat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.