Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyscy radni o krzyżach w miejscach publicznych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-27 07:51

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego skupieni w Komisji Edukacji, Kultury i Sportu włączają się w dyskusję dotyczącą zasadności wieszania krzyży w miejscach publicznych. W przyjętym stanowisku apelują o poszanowanie dla krzyża.

Alfreda Zawierucha-Rubak, wiceprzewodnicząca Sejmiku mówi, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego powinni darzyć krzyż szczególnym szacunkiem. To przecież dotyczy nas, mieszkańców tej ziemi. Symbolem w godle województwa są relikwie Krzyża Świętego. - Dlatego też zdecydowaliśmy się bronić krzyży, jest to nasz symbol - mówiła.

Alfreda Zawierucha-Rubak dodaje, że stanowisko radnych zostanie przekazane m.in. do prezydenta i premiera, marszałka Sejmu, parlamentarzystów i euro parlamentarzystów oraz do przewodniczących sejmików i marszałków województw.

Przypomnijmy, o tym, czy krzyże powinny być eksponowane w miejscach publicznych zrobiło się głośno po ogłoszeniu orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Sędziowie uznali, że wieszanie krzyży we włoskich szkołach jest niezgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka. Także europosłanka z naszego okręgu Joanna Senyszyn z SLD chce, aby z polskich szkół i urzędów, a także z sali sejmowej, zniknęły krzyże.

Michał Michta
http://www.radio.kielce.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.