Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyska agroturystyka inspiracją dla Ukrainy

Ukraińcy z obwodu winnickiego chcą skorzystać ze świętokrzyskich doświadczeń związanych z tworzeniem gospodarstw agroturystycznych. Uważają, że jest to bardzo dobra alternatywa dla drogich hoteli.

Gospodarstwo agroturystyczne w Ciekotach (powiat kielecki) / Fot. Michał MichtaPrzekonali się o tym odwiedzając wybrane świętokrzyskie gospodarstwa agroturystyczne. Byli m.in. w gminie Masłów.

Zdaniem Velerieja Korowieja, zastępcy przewodniczącego Obwodu Winnickiego agroturystyka to szansa dla Ukrainy. - Region, z którego przyjechaliśmy - Podole, podobnie jak Świętokrzyskie ma bardzo dużo pięknych miejsc. Warto robić wszystko, aby i u nas powstawały takie gospodarstwa - mówił.

Czterdziestoosobowa grupa ludzi z Obwodu Winnickiego zainteresowana tworzeniem gospodarstw agroturystycznych w ciągu kilku ostatnich dni odwiedziła gospodarstwa m.in. w gminach Bieliny, Mniów i Masłów.

Gospodarstwo agroturystyczne w Ciekotach (powiat kielecki) / Fot. Michał MichtaW tej ostatniej nocowali. Ich wizyta w Polsce była możliwa dzięki projektowi "Agroturystyka szansą rozwoju regionu", współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pieniądze na ten cel pozyskał Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - powiedział Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu odpowiedzialnego za promocję i turystykę. Jak dodał, projekt polega na partnerstwie świętokrzysko - winnickim i ma służyć szkoleniom w tych dziedzinach, w których strona ukraińska, nie jest jeszcze mocna, jak np. w agroturystyce.

Współpraca pomiędzy Województwem Świętokrzyskim a Obwodem Winnickim na Ukrainie trwa już ponad 50 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Korzystam z kwater agroturystycznych od wielu lat. Dla mnie mają są to wystarczające warunki a niebagatelne znaczenie stwarza kameralnośc pobytu bardzo często w przepięknej okolicy. Kiedyś szukałem takich gospodarstw na Litwie i Białorusi - bez powodzenia. Znalazłem jakieś ślady w Bułgarii, Rumunii i we Włoszech. Jeszcze ich nie próbowałem. bardzo bym się cieszył z rozwoju i dostępności agroturystyki na Ukrainie. Czekam na stronę internetową lub odpowiednią informację na stronie ambasady Ukrainy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.