Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie: "Gutwin" - najbezpieczniejszym kąpieliskiem

Rozstrzygnięto doroczny konkurs na "Najbezpieczniejsze i najlepiej przygotowane kąpielisko do sezonu letniego 2010 w województwie świętokrzyskim" ogłoszony przez wojewodę Bożentynę Pałkę - Korubę. Podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężył ostrowiecki "Gutwin".

Kąpielisko "Gutwin" w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakPodobnie jak w poprzedniej edycji konkursu komisja, w której uczestniczyli przedstawiciele wojewody, policji, straży pożarnej, Sanepidu, specjaliści z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz partnera konkursu Polskiego Radia Kielce, kontrolowała zgłoszone do inicjatywy kąpieliska. W tym roku było ich 8. Stan akwenów został sprawdzony na początku i na końcu sezonu. Do wyłonienia zwycięzcy posłużyła średnia z wyników wszystkich kontroli.

"Przedsięwzięcie organizowane jest co roku i ma na celu zwiększenie zainteresowania samorządów gmin, instytucji oraz indywidualnych właścicieli do jak najlepszego przygotowania kąpielisk i wypożyczalni sprzętu wodnego w województwie świętokrzyskim pod względem standardu i bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą - czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. - Najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa korzystających z wypoczynku i kąpieli.

Zasadniczą rolę odgrywa poprawna organizacja kąpieliska oraz zabezpieczenie ratownicze wraz z nieodzownym sprzętem do bezpośredniego ratowania życia. Komisja zwraca także uwagę na tzw. zaplecze logistyczne oraz wyposażenie obiektów".

Kąpielisko "Gutwin" w Ostrowcu Świętokrzyskim, na terenie którego odbył się niedawno hip - hopowy koncert na rzecz powodzian oraz wybory Miss Lata 2010 zdobyło w opisywanym konkursie 19,46 punktów na 20 możliwych i wyprzedziło kapielisko w Skalbmierzu (16,50 pkt.) oraz bazę Turystyczno - Kulturalno - Rekreacyjna w Sędziszowie (15,94 pkt.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że istnieją takie rankingi odnośnie bezpieczeństwa.

W wielu kąpieliskach za to z czystością jest problem. Ale co się dziwić - smutna prawda jest taka, że ludzie często są sami sobie winni zapominając o takim tworze jak ochrona środowiska. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Ciekawa informacja. Jak nic jadę za rok. Zwłaszcza, że plac zabaw jest i miejsce do grillowania itp...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Gutwina. A jak z czystością?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.