Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie: Ponad 100 pseudokibiców zatrzymanych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 10:59

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali ponad stu pseudokibiców, którzy wczoraj zorganizowali bójkę w okolicach Miąsowej i Rudek w powiecie jędrzejowskim. Jak informuje świętokrzyska policja, chuligani przebywają w izbach zatrzymań. Będą przesłuchiwani i doprowadzeni do sądów, które mają im wymierzyć kary w trybie przyspieszonym.

Za udział w bójce zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia. Wyroki powinny być wydane jutro.
Ze względu na dużą liczbę zatrzymanych postępowania prowadzone są na terenie kilku województw. Zaangażowali się śledczy ze świętokrzyskiego, mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego.

Zatrzymani to mieszkańcy trzech województw: pomorskiego, śląskiego i łódzkiego. Według policji, bójka była zaplanowana. W pociągu relacji Gdynia - Kraków, którym podróżowało 300 kibiców Lechii Gdańsk ktoś uruchomił hamulec bezpieczeństwa. Skład zatrzymał się w lesie pomiędzy miejscowościami Miąsowa i Rudki. Tam czekali chuligani, który na miejsce bójki przyjechali samochodami, często bez tablic rejestracyjnych. Doszło do bijatyki, którą przerwali funkcjonariusze, konwojujący gdańskich kibiców. 5 osób zostało rannych. Z pierwszych informacji wynikało, że w bijatyce brało udział około pół tysiąca osób. Według najnowszych danych było to około 200 osób. Policja zatrzymała 100 najbardziej agresywnych chuliganów. Zarekwirowała także 20 samochodów na rejestracjach łódzkich i śląskich.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: pseudokibice


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.